Çözüm Detayları

Taksi Takip Sistemi

Anlık Hız Bilgisi

taksi-takip

Taksi takip sistemi, yol güvenliği ve durak hizmetlerinin gelişmesi için geliştirilen kapsamlı bir sistemdir. Her gün birçok insan rahat ve güvenli bulduğu için taksi hizmetlerini kullanır. Bu tür taşımacılığın popülaritesi de gün geçtikçe artış gösterir. Yolcular gidecekleri yere rahat bir şekilde varırlar ve sürücülerin istikrarlı bir işi ve geliri olur. Ancak bazen beklenmedik durumlar ortaya çıkar ve hem sürücü hem de taksi durağı için maddi, manevi kayıplara yol açabilir. Bu tür durumları önlemek için N2Mobil tarafından geliştirilen taksi takip sistemi %100 yerli yazılım ve cihazdan oluşur.

Tüm takip sistemleri gibi GPS tabanlıdır ve durak ile şoför arasında ek bir haberleşme ağı sunar. Böylece yolcusu olmayan taksi şoförleri yeni müşterilere yönlendirilebilir ve müşteri deneyimi geliştirilebilir.

Taksi şoförlüğü kendi içinde riskleri olan bir meslektir ve şoför açısından da önlem alınması gerekir. Bu nedenle taksi takip sisteminin içinde ayrıca panik butonu vardır.

Bu buton harici olarak paket içinde yer alır ve taksiye entegre edilerek kullanılmaya başlanabilir. Taksi takip sistemi ile birlikte çalışan panik butonu taksi şoförü beklenmedik olaylarla karşı karşıya kaldığında ekstra bir güvenlik önlemi olarak kullanılabilir. Bu sayede konum bilgisi gerekli kişilere gönderilir ve erken müdahale gerçekleştirilebilir.

Hem taksi hem de şoför güvenliğini ön planda tutan taksi takip sistemi şirket arabalarının tam yerini bilmenize, sürücü davranışı, hız, izinsiz yollara giriş hakkında haberdar olmanıza, olası şirket mülkü hırsızlığını önlemenize yardımcı olur. Sistem sayesinde ise onlarca, yüzlerce aracı aynı anda canlı takip edebilirsiniz.

Taksi Takip Sistemi Nedir?

taksi takip sistemi nedir

Taksi takip sistemi, araç takip sistemine ek olarak farklı özellikler içerir ve anlık konum başta olmak üzere birçok konu hakkında bilgi almanızı sağlar. Son yıllarda araç takip yazılımları taksi filosu yönetimini dönüştüren gelişmelerden biridir. Şoförlerin ve taksi filosu sahiplerinin araçlarını ve işleyişi takip etmelerini ve etkin bir şekilde yönetmelerini sağlayan bu teknolojinin kullanımı kolay, kurulumu ise bütçe dostudur.

GPS teknolojisini kullanan taksi takip sistemi, taksi filosu yöneticilerinin araçlarının gerçek zamanlı olarak nerede olduğunu takip etmelerini sağlar. Araç takibi, sürücülerin müşterilere daha hızlı ulaşmasına, yakıt verimliliğini artırmasına, raporlama özellikleriyle derinlemesine bilgi vermesine ve sürücülerin işleri kaydetmesine ve yol tarifi almasına yardımcı olabilir.

Sürücü tanıma ünitesi, taksi takip yazılımının gelişmiş bir özelliğidir. Bu ünite, araç sahiplerinin ve filo yöneticilerinin taksi şoförü davranışını izlemesine izin veren bir kara kutu gibi davranır.

Teknoloji, sürücülerin hızlanıp hızlanmadığını veya çok sert fren yapıp yapmadığını veya motoru çok uzun süre rölantide bırakıp bırakmadığını kaydeder. Böylece gerekli önlemleri alarak sürücü deneyimini ve müşteri memnuniyetini artırabilirsiniz.

Taksi Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

taksi takip sistemi nasıl çalışır

Taşımacılık endüstrisi, çok sayıda saha ekibi çalışanı görevlendirir ve çok sayıda müşteriye hizmet verir. Bu nedenle, bu endüstride yönetim her zaman önemli bir konudur. Etkili izleme ve yönetimin olmaması, nakliye endüstrisinden elde edilen gelirin kaybına neden olur. Taksi takip sistemi ile en verimli sistem oluşturulur, rapor hazırlayıcı, sürücü tanıma ünitesi, Canbus verileri sayesinde yönetim sorunları ortadan kalkar. Bu sayede yolcuların da rahat bir şekilde yolculuk etmesi sağlanır ve düzenli bir taşımacılık elde edilir.

Taksi takip sistemi GPS cihazları sayesinde 7/24 konum bilgisi aktarımı sağlar ve uygulama üzerinden konum başta olmak üzere diğer sürücü ve yol bilgilerine anında ulaşılabilir. Çalışma prensibi oldukça basittir.

Taksiye yerleştirilen cihaz, uydu sinyallerini alır ve anlaşılabilecek verilere dönüştürerek kullanıcıların uygulamalarına gönderir. Bu sayede akıllı telefonlarınızda takip sisteminin size sunduğu bilgilere erişebilir, taksilerinizi yönlendirebilir, bekleyen yolcuyu zamanında karşılayabilir, yolculuğun güvenle tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Taksi takip sistemi, taksilerini takip etmek ve sürücülerinin performansını izlemek isteyen taksi şirketleri ve yöneticileri için son derece önemli bir sistemdir. Pek çok kontrolü aynı anda tek ekran üzerinden yapmanızı sağlamakla kalmaz, kararlı bağlantı sayesinde şoförle iletişime geçilmesine yardımcı olur.

Neden Taksi Takip Sistemi Kullanılmalı?

neden taksi takip sistemi kullanılmalı

Taksi takip sistemi öncelikli olarak şoför ve araç güvenliğini sağlamak için geliştirilmiştir. Bu nedenle araç hırsızlıklarını, gaspı, şoförün can güvenliğini korumak adına sahip olunabilecek en iyi sistemlerden biridir. Alarm sistemlerinin ötesinde çalışan taksi takip sistemi, her an anlık konumu görmenize izin verdiği için çalılan aracın bulunmasını kolaylaştırır. Bununla birlikte sürücü davranışlarını analiz etmek için de sıkça tercih edilir.

Aracın nasıl kullanıldığı, yolcular için güvenli bir ortam oluşturulup oluşturulmadığı konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlar. Böylece taksilerinizin daha güvenli bir ortama sahip olması için gerekli önlemleri alabilirsiniz. Taksi takip sisteminin sahip olduğu özellikler ve ek aksesuarlar sistemin daha faydalı kullanılmasını sağlar. Taksi takip sisteminin sahip olduğu özellikler ise şunlardır:

  • Anlık Konum/Hız Bilgisi: GPS sistemi tüm takip sistemlerinde olduğu gibi anlık konum bilgisini uygulama kullanıcılarıyla paylaşır. Bununla birlikte taksi takip sisteminde araç takibindeki ile aynı hız bilgisi de ulaşılabilen veriler arasındadır.
  • Sürücü Tanıma Ünitesi: Bu ünite ise taksiyi kimin kullandığını bilmenizi sağlar. RFID okuyucular sayesinde aktif olur ve aracı kullanan sürücünün kendini sisteme tanıtması gerekir. Böylece yetkili olmayan kişiler aracı kullanamaz ve zaman çizelgesi ile birlikte güzergahlar da takip edilebilir.
  • Canbus Verileri: Hız, RPM, fren, yakıt seviyesi bilgiler Canbus verileri sayesinde iletilir ve toplanır. Sürücünün kullanım şekli ve araç ile tüm neler yapıldığı konusunda fikriniz olur.
  • Motor Blokajı: Bu ek aksesuar, aracın elektrik devrelerine bağlanır ve siz komut verirseniz çalışır. Taksiyi dilediğiniz an durdurabilir ve motorun siz aktif edene kadar çalışmamasını sağlarsınız.
  • Panik Butonu: Taksi başta olmak üzere toplu taşıma gerektiren ve risk oluşturan tüm araçlarda bulunması gereken panik butonu, acil durumlarda yetkililere haber verilmesini sağlar. Konum bilgisi sistemde yer alan cep telefonlarına gönderilir.
  • Raporlama: Taksinin gün boyu kat ettiği yol güzergahları, hız değişimleri, durakları ve diğer tüm alınan veriler bir arada toplanır ve rapor hazırlanır.

Taksi Takip Sistemi Avantajları

taksi takip sistemi avantajları

Taksi takip sistemi, şirketlerin filolarını yönetmelerine yardımcı olabilecek çeşitli avantajlar sunar. N2Mobil TTS izleme sistemini yazılım ile birlikte kullandığınızda, araçlarınız daha güvenli hale getirerek daha bilinçli seçimler yapabilir, şirketinizin taksilerini gerçek zamanlı olarak izleyebilirsiniz.

Taksi filonuzu düzgün bir şekilde yönetmek için GPS takibine ihtiyacınız vardır. Bir taksi takip sistemi ile araçlarınızın her zaman doğru konumunu bilirsiniz. Sürücülerinizin yetkisiz rotalar kullanması veya ani fren yapması gibi konularda da endişelenmenize gerek kalmaz. Ayrıca, müşterilerinize fayda sağlayacak kararlar almak için cihazdan gelen bilgileri kullanabilirsiniz.

GPS kullanarak taksi takip sistemini uygulamak, taksi sahiplerinin karlılıklarını artırmasını sağlamanın bir yoludur. Filonuz ne kadar büyük olursa olsun, GPS takip, taksi takibinde kullanışlı ve etkili bir cihazdır.

GPS takip sisteminin özellikle uzaktan erişim özelliği oldukça faydalıdır. Bu sayede her bir aracınız hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olursunuz. Örneğin, şoförlerin kişisel kullanım için iş araçlarını kullanmalarının önüne geçilebilir. Ayrıca hız limitlerini aşan sürücülerin kaza yapması konusunda endişelenmenize de gerek kalmaz. Çünkü taksi yönetimi takibi ile aşağıdakileri yapabilirsiniz:

Araçların Çalınmasını Önleme

Sürekli takip edilen taksiler çalınmaya karşı korumalıdır. Çünkü anlık konum bilgisi ile aracın nerede olduğunu görebilir ve ihbarda bulunarak aracınızın bulunmasını sağlayabilirsiniz.

Doğru Güzergah Seçimi

Gecikmeleri azaltmak ve üretkenliği artırmak için sürücülerinize gerçek zamanlı trafik güncellemeleri ve yönergeleri verebilirsiniz. Sürücülerinizden hangisinin bir müşteriye en yakın olduğunu belirleyerek kısa zamanda ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu da müşteri memnuniyetini artırır.

Verimli Rota

Gecikmeyi azaltmak için sürücülere alternatif rota verebilir, kapalı yolların durumu hakkında bilgilendirebilir ve daha kontrollü bir yolculuk yapılmasını sağlayabilirsiniz. En iyi ve en hızlı rotaları takip ederek müşteri sadakatinizi de artırabilirsiniz.

Çalışan İzleme

Bir sürücünün hızını ve konumunu takip edebilmek, performanslarının daha iyi ölçülmesini sağlar. Onları takip edebileceğinizi bilmek, sürücülerinizi mümkün olan en verimli şekilde çalışmaya motive eder. Ayrıca bir sürücünün ne kadar süredir çalıştığını, kaç iş yaptığını ve molaya ihtiyacı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Uzaktan Kontrol

Taksi şoförü alışkanlıklarının izlenmesi kaza olasılığını azaltır. Çünkü yapılan hatalar, aşılan hız limitleri, fren kullanımı ve benzeri durumlar izlenir ve kayıt altına alınır. Uzaktan tüm detaylara hakim olabileceğiniz için motor blokajı gibi sistemleri gerekli hallerde aktif hale getirebilirsiniz. Anlaşmazlık durumunda ise teslim alma saatlerinin ve güzergahların doğru ayrıntılarını alarak müdahale edebilirsiniz.

Mali Tasarruf

Bir işe en yakın mevcut sürücü, trafik sıkışıklıkları hesaba katılarak bile kolayca bulunabilir ve yönlendirilebilir. Böylece yakıt maliyetleri mümkün olduğunca düşük tutulur ve gereksiz harcamaların önüne geçebilirsiniz.

Tahmini Varış Zamanı

Gereksiz beklemeyi önlemek için müşterilere taksinin tahmini varış zamanını söyleyebilir, daha disiplinli bir çalışma ortamı yaratabilirsiniz.

Taksi Takip Sistemi Fiyatları

Taksi takip sistemi araçlarınızın çalınmasını, zarar görmesini önlediği gibi sürücülerin de güvenliğini artırır. Pek çok aksesuar ve özellik içeren sistem sigortanın dışında bir hizmet sağlar ve araçlar çalınsa bile bulunması için doğru konum paylaşır. Bu nedenle hizmetler ve avantajları göz önünde bulundurulduğunda N2Mobil taksi takip sistemi son derece bütçe dostudur. Siz de taksilerinizin işleyiş biçimlerini iyileştirmek ve daha karlı kullanılmasını sağlamak isterseniz taksi takip sistemini tercih edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Taksi takip sistemi araçların kullanımını nasıl etkiler?

Sürücüler 7/24 izlenebildiği için daha dikkatli olurlar ve bu durum araçların daha doğru şekilde ve dikkatli kullanılmasını sağlar.

Taksi takip sistemi araçların güvenliğinde ne kadar etkilidir?

Araçların çalınması durumunda takip etmenize izin verir ve hassas konum bilgisi ile kısa sürede bulunmasına yardımcı olur. Ayrıca olası şüpheli durumlarda motor blokajına izin verir.

Taksi takip sistemi yakıt tasarrufu sağlar mı?

Daha az yakıt tüketimi sağlamak amacıyla verimli rotalar seçebilir, trafik sıkışıklığından kaçabilirsiniz.

Taksi takip sistemi müşteri açısından faydalı mı?

Kısa sürede hedefine varan ve zamanında alınan yolcuların düşünceleri olumlu yönde değişir ve tercih edilme oranınız artar. Bununla birlikte doğru rota planlaması ile varış noktasına kısa sürede ulaşılır.

Taksi takip sistemi sürücü güvenliğini sağlar mı?

Öncelikle doğru rotalarda gidilip gidilmediğini izleyen uygulama olduğu için bu açıdan olumsuz bir durum hakkında bilgi alınabilir. Ayrıca araca entegre edilen panik butonu sürücü güvenliği için eklenmiştir ve gerekli hallerde basıldığında tüm bilgileri sistemdeki kişilere aktarır.

Call Now Button