Çözüm Detayları

Konteyner Takip Sistemi

Anlık Hız Bilgisi

konteyner takip sistemi

Konteyner takip sistemi hem şirketler hem de taşımacılık yapan kişiler için çok önemli bir güvenlik sistemidir. Düzenli olarak konteyner taşıyan veya konteyner sahibi olan firmalar, konteynerlerinin içeriğinden dolayı bazen çok yüksek değere sahip olabileceklerinin farkındadırlar. Bu nedenle, treylerlerinizi ve konteynerlerinizi takip edebilmek, şirketiniz için önemi büyüktür. Bir konteynerin bile kaybolması, çalınması sadece mali olarak değil iş kaybı olarak da zarar verir. Aynı zamanda şirketin güvenilirliğini de azaltır.

Konteynerlerinizin ve özellikle kargonuzun çalınmasını önlemek oldukça önemlidir. Yüksek bir değere sahiptirler ve bu nedenle güvenlikleri en yüksek önceliğe sahiptir. İdeal güvenlik, bir GPS Takip ve İzleme sistemidir. Türkiye ve Avrupa’daki tüm hırsızlıklar arasında konteyner ve yük kaybı yüksek maliyetlere neden olur. Bu nedenle, onları düzgün bir şekilde güvenceye almak için bir GPS izleme sistemi gereklidir. Bu nedenle, malların kaybolmasını önlemek için ideal yöntem şüphesiz konteyner takip sistemidir.

Konteyner Takip Sistemi Nedir?

konteyner takip sistemi nedir

Konteyner takip sistemi, işletmelerin tedarik zinciri boyunca hareket ederken nakliye konteynerleri olarak da bilinen intermodal konteynerlerinin gerçek zamanlı konumunu takip etmelerini ve izlemelerini sağlayan IoT tabanlı bir izleme çözümüdür. Kargoyu deniz taşımacılığı yoluyla taşımak, özellikle de diğer tarafta kargonuzla ilgili güncellemeleri beklerken kolay bir iş değildir. Belirsizlik endişelerinizi artırdıkça, genellikle daha fazla endişe yaratır. İşte bu noktada konteyner takibi devreye girer ve endişelenmenize gerek bırakmaz.

Bulut tabanlı sistemler, konum, sıcaklık ve intermodal konteynerlerin diğer koşulları hakkındaki verileri kaydetmek ve iletmek için pille çalışan IoT sensörlerini ve varlık izleme yazılımını kullanır. İşletmeler, her konteynere bir izleme cihazı yerleştirerek varlıklarının konumunu gerçek zamanlı olarak izleyebilir ve konteynerlerin hareketleri hakkında veri toplar. Bu veriler, nakliye rotalarını optimize etmek, maliyetleri azaltmak ve operasyonları iyileştirmek için kullanılır.

Konteyner takip sistemleri, nakliye ve nakliye şirketleri, lojistik sağlayıcılar, tedarikçiler ve üreticiler dahil olmak üzere çeşitli işletmeler tarafından kullanılmaktadır. İşletmeler, konteynerlerin hareketini izleyerek operasyonlarını optimize eder ve tedarik zincirinin farklı bölümleri arasındaki koordinasyonu geliştirir. Ek olarak, konteyner izleme sistemleri, işletmelerin hırsızlık veya dolandırıcılık gibi sorunları tespit etmesine ve araştırmasına ve ayrıca kayıp konteynerleri hızlı bir şekilde bulmasına yardımcı olur.

Küresel ticaretin daha karmaşık hale gelmesi ve daha fazla işletmenin karbon ayak izlerini azaltmak için sürdürülebilir ambalajları benimsemesi nedeniyle son yıllarda konteyner izleme çözümleri giderek daha önemli hale gelmiştir. Bu nedenle kiralık konteyner taşımacılığı artmakta ve güvenlik önlemleri de önem kazanmaktadır.

Konteyner Takip Sistemi Özellikleri Nelerdir?

konteyner takip sisteminin özellikleri

Konteyner takip cihazı, anlık konum, uzun pil ömrü, müdahale alarmı, ısı, ışık ve nem sensörü, kapı açıldı-kapandı bildirimi, hızlı ve kolay kurulum özelliklerine sahiptir. N2Mobil takip sistemleri atık konteynerlerini bulmanın yanı sıra, nakliye şirketlerine günlük operasyonlarını kolaylıkla yönetebilmeleri için pek çok kolaylık sunar ve konteyner takip sistemi de bunlardan biridir. Iss, ışık ve nem kontrolü de sağlayan takip sistemi taşınan malın cinsine göre ürünlerin dayanıklılıklarını ve gerekli olan iklimin sağlanıp sağlanmadığını da kontrol etmenizi sağlar. Isı ve nem kontrolünün başka bir özelliği ise mal taşınana kadar herhangi bir müdahaleye maruz kalıp kalmadığının anlaşılabilir hale getirmesidir.

Sedeca taşıma yapan firmalar için değil mal sahipleri açısından da pek çok özellik sunar. Uygulama üzerinden ulaşılan konteynerler takip numaraları sayesinde mal sahipleri tarafından da kontrol edilir ve çıkış-varış noktası, zamanı, ilerlenen noktalar dahil pek çok konuda kontrol sağlanır. Bu firmaların, müşterilerine ek güven sağlaması açısından büyük bir adımdır.

Konteyner Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

Konteyner Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

Bir konteyner rezervasyonu yaptıktan veya kaydettirdikten ve sözleşmeyi imzaladıktan sonra size bir konteyner numarası ve bir takip kimliği verilir. Bu numara mallarınızı içeren konteynerleri hemen bulmanıza ve takip etmenize yardımcı olur. Bazı hizmet sağlayıcılar, konteynerlerin konumu hakkında müşterilere karşı şeffaf olma konusunda aksaklıklar yaşar. N2Mobil bu tür aksaklıklardan kaçınmanız için süreç boyunca yararlanabileceğini ideal bir konteyner takip sistemi sunar. Her an, anlık olarak takibi gerçekleştiren konteyner takip sistemi sayesinde kusursuz konteyner takibi elde edersiniz ve kargonuzun geçtiği her yerden haberdar olursunuz.

Konteyner takibi sisteminin nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, tüm sistem şöyle açıklanabilir: “Konteyner takip sistemi, kullanıcıların kargo konteynerlerinin yerini gerçek zamanlı olarak takip etmelerini sağlayan GPS tabanlı bir sistemdir. Bu tür bir sistem hem karada hem de denizde bulunan konteynerleri takip etmek için kullanılabilir. Her bir konteynere kolaylıkla yerleştirilebilen takip cihazları, takıldığı andan itibaren konum bilgisi paylaşmaya başlar ve uygulama/takip kodu ile akıllı telefonlarınızdan kolaylıkla takip etmeye başlarsınız.”

Sizin gibi sık sık deniz, karayolu veya demiryolu ile mal gönderen birçok nakliye şirketi ve işletme, genellikle konteyner takip sistemlerini kullanır. Dikkatlice takip işini yapan GPS izleyicileri ile ayrıca önceden plan yapmanızı ve kargolarınızın varış/kalkışlarını planlamanıza yardımcı olur.

Konteyner Takip Sistemi Nasıl Kullanılır?

konteyner takip sistemini nasıl kullanılır

Konteyner takip sistemi, dahili GSM ve GPS anteni aracılığıyla konteynerlerin konumu hakkında bilgi almanızı sağlar. Uzun ömürlü pili, zahmetsiz kullanım sağlar ve her an gerçek zamanlı konum bilgisi ve diğer verileri almaya devam edersiniz.

Hacimli atık toplama için hareket halindeyken görev yönetimini basitleştirmek de konteyner takip sistemi ile artık mümkündür. Her konteynerin GPS konumu, N2Mobil sunucularına otomatik olarak iletilir ve kullanıcılar, N2Mobil platformu aracılığıyla herhangi bir zamanda internet bağlantısı olan bir cihazdan toplanan tüm canlı verileri kontrol edebilir. Uygulama üzerinden, yarım kalan görevler, beklenmeyen konum değişiklikleri gibi durumlarda müdahale alarmı devreye girer ve mallarınızın güvenliğini bu alarm ile her an kontrol etmeden de sağlayabilirsiniz.

Konteynerlerin yerinin istenmesi veya diğer bilgiler, çevrimiçi bir bağlantı aracılığıyla dizüstü bilgisayarınıza aktarılır. Ancak, birçok cep telefonu da bu verileri alma özelliğine sahiptir. Böylece nerede olursanız olun her zaman bilgilendirilirsiniz.

Konteyner Takip Sistemi Avantajları Nelerdir?

konteyner takip sisteminin avantajları

Konteyner takip sistemi, birden fazla bilgi kaynağından gelen konteyner verilerini merkezileştirerek, deniz kargonuzun konumunu ve durumuyla birlikte tanımlamanıza olanak tanır. Elinizdeki sistemle, taşıyıcı ve terminal web sitelerini kontrol etmek yerine tek yerden kontrol sağlarsınız ve bu size zaman tasarrufu sağlar. İyi bir konteyner takip sistemi, konşimento/konteyner numarası/SKU numarası girerek konteynerlerinizin hareketini ve gerçek zamanlı durumunu izlemenize olanak tanır. Bu nedenle tır şoförlerinin randevusu gibi takip işlemlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Konteyner takibi, hem nakliyeciler hem de kargo sahipleri için birçok faydası olan önemli bir teknolojik gelişmedir. İşletmelerin bir konteyner takip sistemi sayesinde elde edebilecekleri pek çok fayda vardır.

Eyleme Geçirilebilir Analizler

Konteyner takip sistemi uygulamanın en önemli faydalarından biri, eyleme geçirilebilir içgörüler elde etme yeteneğidir. Konteyner takip sistemi olmadan, herhangi bir anda envanterinizin nerede olduğunu bilmek zor olabilir, bu da gönderilerin kaybolmasına veya gecikmesine neden olabilir. Konteyner takip teknolojisi ile konteynerlerinizin tam olarak nerede olduğunu her zaman görebilir ve envanter yönetimi konusunda daha bilinçli kararlar verebilirsiniz.

Tedarik Zinciri Görünürlüğü

Konteyner takip sistemi, gelişmiş görünürlük dahil olmak üzere tedarik zincirinde yer alanlar için sayısız fayda sağlayabilir. Mevcut bir konteyner takip sistemi ile tedarik zinciri yöneticileri, konteynerlerinin konumu hakkında gerçek zamanlı güncellemeler alabilirler. Bu bilgiler rotaları planlamak, gecikmelere karşı yeni plan yapmak ve gönderileri takip etmek için kullanılır. Bununla birlikte takip sistemi genellikle sıcaklık ve nem gibi şeyleri izleyebilen sensörler içerir. Bu veriler, kırılabilir eşyaların düzgün bir şekilde saklandığından ve bozulabilir malların nakliye sırasında zarar görmediğinden emin olmanızı sağlar.

Operasyonel Verimlilikler

Konteyner hareketlerini izlemek için merkezi bir sisteme sahip olan işletmeler, herhangi bir zamanda envanter seviyelerinin net bilgisini elde edebilirler. Bu bilgiler, işlemleri kolaylaştırmak ve konteynerlerin mümkün olan en verimli şekilde kullanılmasını sağlar. Ayrıca konteyner izleme sistemleri, konteyner kullanım oranları hakkında değerli veriler sağlayarak işletmelerin maliyetlerini azaltabilecekleri alanları belirlemelerine yardımcı olur.

Zaman Tasarrufu

Konteyner takip sistemi, zaman kazanma konusunda büyük bir yardımcıdır. Bunun nedeni, uygulamalar aracılığıyla konumun otomatik olarak izlenebilmesi ve güncellenebilmesidir. Böylece konteynerlerinizin konumunu manuel olarak kontrol etmeniz gerekmez. Ayrıca konteyner takip sistemi, konteyneriniz varış noktasına ulaştığında size uyarılar da verebilir. Bu, iş operasyonlarınızdaki gecikmeleri ve kesintileri önlemenize yardımcı olur.

Müşteri Hizmetlerini İyileştirme

Günümüzün rekabetçi iş ortamında, mükemmel müşteri hizmeti sunmak başarı için esastır. Bir konteyner takip sistemi, şirketlerin müşterilerinin talep ettiği yüksek düzeyde hizmeti sunmalarına yardımcı olur. Çünkü takip sistemleri, olası gecikmelerin belirlenmesine ve şirketlerin bunları azaltmak için adımlar atmasını sağlar. Sonuç olarak müşteriler, konteyner takip sistemleri uygulayan şirketlerden daha iyi hizmet alabileceklerini bilirler.

Artan Güvenlik

Konteyner takip sisteminin en önemli faydası mal güvenliğini artırmasıdır. Anlık konum takibi hem müşteri hem de şirket açısından büyük bir faydadır. Bu sayede konteynerlerin yerini takip ederek ürünlerin çalınmamasını veya başka bir yere yönlendirilmemesini sağlayabilirsiniz.

Konteyner Takip Sistemi Fiyatları

Takip sisteminin temelini oluşturan GPS sinyalleri ile günün herhangi bir saatinde eşyalarınızın nerede olduğunu ve ne kadar mesafe kat ettiklerini öğrenebilirsiniz. Konteyner takip sistemi bu nedenle hem hem maliyet hem de güvenlik açısından en iyi yatırımlardan biridir. Özellikle artan suç oranı nedeniyle konteynerlerin takibi giderek daha fazla tavsiye edilen güvenlik sistemidir. Konteyner takip sistemi uygulamak ek maliyet gibi görünebilir ancak yatırım getirisi yüksektir. İşletmeler, malları izleyerek kayıp veya çalınan envanteri azaltır, işçilik maliyetlerinden tasarruf eder ve müşteri memnuniyetini artırır. Siz de N2Mobil ayrıcalıklarıyla konteynerlerinizi güvence altına alıp, müşterilerinize daha iyi bir hizmet sunabilir, böylece iş hacminizi de artırabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Konteyner takip sisteminin en önemli faydası nedir?

Konteyner takibi, kargonuzu yanlış yere göndermenizi önler. Konteyneriniz güzergahtan çıkarsa, onu takip edebilir ve tekrar doğru rotada ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

Neden konteyner takip sistemi kullanmalısınız?

Pek çok değerli mal ya da pahalı ürün konteynerlerde taşınır. Bunun sebebi ise deniz taşımacılığının daha fazla yüke izin vermesi ve rotanın kolay belirlenebilmesidir. Ancak pek çok olumsuz durumu da getirir. konteyner takip sistemi ise mallarınızın güvenliğini sağlar ve işlerin planlandığı gibi yürütülmesine izin verir.

Konteyner takip sistemi mali tasarruf sağlar mı?

Takip sistemi tasarruf etmeniz konusunda birçok avantaj sunar. Konteynerinizin nerede olduğunu biliyorsanız, rotanızı buna göre planlayabilir ve maliyetli sapmalardan kaçınabilirsiniz. Mallarınızın kaybolmasını önleyebilir, daha kısa rotalar planlayabilir, çıkabilecek sorunlara çözüm bulabilirsiniz.

Konteyner takip sistemi gümrük gecikmelerinde etkili mi?

konteyner takip sistemi gümrük gecikmelerinden kaçınmanıza da yardımcı olur. Gönderinizle ilgili tüm bilgilere sahipseniz herhangi bir gecikme olmadan gümrük işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Konteyner takip sistem çalınan malın bulunmasına nasıl bir katkı sağlar?

Adından da anlaşılacağı üzere sistem bir takip gerçekleştirir ve malların anlık konum bilgisini uydu aracılığıyla size sunar. Bu sayede konteyner içinde bulunan takip cihazı, mallar nereye giderse gitsin size konum göndermeye devam eder.

Call Now Button