Çözüm Detayları

Araç Takip Sistemleri

Anlık Hız Bilgisi

Araç Takip Sistemleri

Araç takip sistemi, araçlarınızın konumunu, sürücü davranışlarını ve daha pek çok veriyi toplayan yazılım ve cihaz sistemidir. Bu araç takip çözümü, aracınızın tam olarak ne kadar yol kat ettiğini ve ne zaman, nerede, nasıl kullanıldığını gösterir.

N2Mobil araç takip sistemleri, aracın gerçek zamanlı konumunun takibine izin verir. Bu sistem, yeni gelişmelere uyum sağlamanızı ve akıllı, sağlam temellere dayanan kararlar vermenizi sağlar. Araç takip sistemi, hız veya sert fren gibi önemli araç ve sürüş bilgilerine anında erişmenizi olanak tanır.

Araç takibi mali tasarruf ve işinizi daha verimli hale getirme olanakları da sunar. Kullanılan son teknoloji takip cihazları, aracınızda bulunan kamera gibi sistemlerle entegre çalışarak güvenliğiniz konusunda önlemler almanıza ve olası kaza ve diğer olumsuz durumlarda veriler toplamanıza da yardımcı olur.

Araç Takip Sistemi Nedir?

araç takip sistemi nedir

Araç takip sistemi temelde araçların konumunu tam olarak saptamak için kullanılan bir sistemdir. Ancak gelişen teknolojiler sayesinde konuma ek olarak pek çok veri akışının sağlanmasına olanak tanıyan araç takip sistemi hem bireysel hem de kurumsal kullanılan bir güvenlik sistemi olarak da tercih edilir.Araç takip çözümü, tüm araçların konumunun gerçek zamanlı takibini sağlar.

Toplanan GPS verilerini ve araçta bulunan tüm özellikli sensörleri hız, rpm, fren, geofencing, yakıt seviyesi gibi CANBUS bilgileriyle birlikte araç takip sistemi yazılımına aktarır. Tüm gözetim cihazları, hepsi bir arada N2Mobil sistemleri ve mobil uygulamalar ile entegre edilebilir.

Araç takip cihazı, son teknoloji ile tasarlanmış özellikleri ile kullanıcı ve araç için çeşitli faydalar sunar. GSM teknolojisi izleme ekipmanı tarafından iletilen gerçek zamanlı veya geçmiş verileri elde edebilir ve nerede olursanız olun, internete bağlı herhangi bir cihazdan sistemi gerçek zamanlı olarak izleyebilirsiniz. Web tabanlı sistem üzerinden uyarılar oluşturularak, tamamlanmayan görevler ve konum değişiklikleri gibi beklenmedik durumlar kullanıcıya SMS/e-posta yoluyla bildirilebilir. Bildirimler, sürücü performansını etkileyen olası güvenlik sorunlarına hızla yanıt verme ve müşteri hizmetlerini iyileştirme yeteneği sağlar.

Araç sistemi, daha iyi ve verimli kaynak planlaması, araç kullanımı üzerinde tam kontrol, araçların bakımının kolay takibi gibi öne çıkmayan özelliklere de sahiptir. Araç takip cihazı, yazılım yardımıyla periyodik raporlar da sunar. Böylece araçlarınızın performansını analiz etmenize, kaynaklarınızı daha iyi kullanmanıza ve maliyetlerinizi optimize etmenize olanak tanır.

Araç Takibi Sistemi Nasıl Çalışır?

araç takip sistemi nasıl çalışır

N2Mobil araç takip sistemi, anlık konum ve hız verileri, sıcaklık ve nem sensörü, panik butonu, Canbus verileri, sürücü tanıma ünitesi ve motor blokajı ile birlikte çalışan bir sistemdir. Bu verileri sağlayan donanım ve yazılımlar entegre çalışarak verilerin her zaman anlık iletilmesini sağlar. Sistemde bulunan cihaz kurulumu son derece basit ve portatiftir.

Araç takip sistemleri GPS uydu sistemleri sayesinde haritalar ve geliştirilen uygulamalardan oluşan bir döngü içinde çalışır. GPS izleme sistemi ile çalışan araç takip sistemi bu nedenle GPS takip sistemi olarak da bilinir. Çünkü takibi Küresel Navigasyon Uydu Sistemi (GNSS) ağını kullanarak yapar. Bu ağ, izlenen aracın mevcut konumu, yönü, zamanı ve hızı hakkında bilgi sağlamak için GPS cihazlarıyla iletişim kuran uydulardan oluşur. Araçlara takılan cihazlar uydu sinyalini alıp veriye dönüştürür ve alınan bilgiler N2Mobil tarafından hazırlanan %100 yerli yazılım sayesinde derlenerek sunucular üzerinde bir veri bankasına kaydedilir.

Kullanıcı tarafından ise özel yazılımlar kullanılarak bilgisayar veya akıllı telefon/tablet üzerinden araçlar anlık ve geçmiş kayıtları üzerinden takip edilebilmekte ve araçlardan gelen tüm bilgilerin görselleştirilmesi, araçların alarm ve program durumlarının değiştirilmesi mümkün olmaktadır. Yazılım kullanıcıların tüm verilerin net bir şekilde görebileceği anlaşılır verilere dönüştürüldüğü için son derece kullanıcı dostudur. Bu sayede aracınız hareket halinde olmasa bile tüm verilere erişebilirsiniz.

Araç takip sistemine dahil olan bir diğer özellik ise motor blokajıdır. Blokaj, aracın güvenliği tehlikeye girdiğinde aktif edilebildiği için aracınızın çalınmasını önlemenize yardımcı olur. Bununla birlikte araç takip sistemi sadece binek otomobiller için değil, pek çok otomobil çeşidi ve motosiklet gibi araçlar için de kullanılabilir.

Araç Takip Sistemi Nasıl Kullanılır?

araç takip sistemi nasıl kullanılır

Araç takip sistemi, cihaz sayesinde işlenen uydu sinyallerini alır. GPS sinyallerini alan cihazlar, aracın hızını hesaplarken kat edilen yolu, konumu ve başka bilgileri de işler. Yazılım ise konumu size 3 boyutlu sunar ya da harita üzerinde tıpkı navigasyon cihazlarında olduğu gibi gösterir. Arayüzü kullanmak ise oldukça kolay ve pratiktir. Aracınıza yerleştirilen cihaz tüm işi sizin için yapar ve uygulama üzerinden takip edilen, kontrol edilebilen ve ayarlanabilen bilgiler verir.

Akıllı telefonlarınız, tabletleriniz üzerinden kullanabileceğiniz araç takip sistemi herhangi bir uygulamayı kullanmak ve yönetmek kadar kolaydır. Uygulama üzerinden aracın konumu ve hızı anlık görünür, bununla birlikte en önemlisi uzaktaysanız kontak durumunu kontrol etmenizi sağlar. Öte yandan araç takip yazılımı aracınızın toplam kilometre bilgisini ve belirli süre içinde kat edilen mesafe bilgisini de içerir.

Araç içinde hali hazırda kullandığınız kamera ve navigasyon cihazlarıyla da eşleştirilebilir. Özellikle kamera ile kullanıldığında araç içini canlı izlemenizi sağlar. RFID kart okuyucu ile de kullanım imkanı veren sistem kullanıcı profili hazırlar ve kimlik tanıma özelliği sunar. Ayrıca dedektörlerle de ortak çalışır ve güvenliğinizi artırır. En önemlisi ise tüm bunları uygulama üzerinden kontrol etmenizi sağlayan son teknoloji cihaz ve yazılımdan oluşmasıdır. Bu sayede hem rahat kullanabilir hem de tüm avantajlarından hemen yararlanabilirsiniz.

Neden Araç Takip Sistemi Kullanmalısınız?

neden araç takip sistemi kullanmalısınız

Araç takip sistem bireysel ve kurumsal kullanıma uygun olduğundan her kullanıcı için farklı faydalar sağlar. Bu nedenle bireysel olarak otomobilinize bir araç takip sistemi kurmak isterseniz N2Mobil yazılım ve donanımlarından yararlanabilirsiniz. Çünkü araç takip sistemi bireysel olarak korunmanıza ve aynı zamanda aracınızın da korunmasına olanak tanır.

Örneğin panik butonu araç içinde karşılaştığınız durumlarda sisteme eklediğiniz kişilere bilgi gönderir ve yardım almanızı sağlar. Bu, özellikle cep telefonlarınıza erişim sağlayamadığınız anlarda hayat kurtarıcı bir özelliktir. Öte yandan kurumsal olarak araç takip sistemi kurulumu istiyorsanız tüm araçlarınızı filo yönetiminde olduğu gibi takip edebilir, hangi aracın hangi güzergahta olduğunu bilirsiniz. Daha pek çok fayda sağlayan araç takip sistemi şirket araçlarının korunmasına da yardımcı olur.

Araç Takip Sisteminin Avantajları

araç takip sisteminin avantajları

Araç takip sistemi bireysel ve kurumsal kullanıcılar için tavsiye edilen güvenlik sistemlerinden biridir. Araç takip sistemi en basit tanımıyla uydular sayesinde araçlarınızın internet bağlantısı bulunan bir bilgisayar, tablet, PC ya da akıllı telefon üzerinden tüm gün kontrol altında tutulmasını ve takip edilmesini sağlayan sistemdir.

Araç takip sistemleri, araçların hızlarını, izledikleri rotaları, durma noktalarını, rölanti sürelerini haritalar üzerinde anlık ve geçmişe dönük olarak takip edebilmeyi mümkün kılar. Bu en bilinen avantajlarından biridir. Araç takip sisteminin diğer faydaları ise şöyle sıralanabilir:

Araç Güvenliği

Araç hırsızlıklarına karşı önlem ya da aracın çalınmasının ardından konum bilgisi almak için oldukça faydalıdır. Araç çalışmasa bile konum takibi her zaman yapılabilir.

Anlık Konum Bilgisi

Araç takip sistemlerinin en önemli ve en bilinen özelliği uydu sistemi ile çalışması ve anlık konum bilgisi paylaşımıdır. Uygulama üzerinden hemen görebileceğiniz konum aracın anlık konumudur ve isterseniz geriye dönük araç lokasyonlarını tespit etmenizi sağlar.

Bildirim Gönderme

Araç takip sistemi belirlediğiniz güzergah bilgisini alır ve bu güzergahın dışında hareket edildiğinde haber verir. Bu hem yanlış varış noktalarını önler hem de hırsızlıkların önüne geçmenizi sağlar. Araçlar, ekipman veya cihazlar olmaması gereken bir yerde olduğunda bildirim alırsınız. Örneğin, çok sert frenleme veya hızlanma durumunda uyararak sürücülerin sürüş davranışlarını iyileştirmelerine yardımcı olur. Kilometreye dayalı bakım hatırlatıcılarıyla servis ve bakım maliyetlerini düşür. Frekans eşikleri ayarlayarak çok fazla bildirimden kaçınmanız mümkündür.

Kamera ve Navigasyon Uyumu

Kamera ve navigasyonun yanı sıra araç içinde kullanılan teknolojik cihazlarla uyumlu çalışır ve her birinin özelliklerini araç takip sisteminde kullanmanızı sağlar. Örneğin kamera araç içinden kayıtlar oluşturabilir.

Araç Takip Sisteminde Neler Bulunur?

Kurulum, kullanım ve sonrası için gerekli olan tüm araç takip sistemi parçaları paket içerisinde yer alır. Bunlar araç takip cihazı başta olmak üzere kurulum kablo ve aksesuarları, motor blokaj cihazı, RFID sürücü tanıma sistemi, sıcaklık ve nem sensörü, kullanım kılavuzu ve garanti belgesidir. Bu şekilde set halinde sunulan araç takip sistemi bahsedilen tüm özelliklerden faydalanmanızı sağlar. Kurulum ve montaj set içeriği sayesinde oldukça kolaydır. Size ise uygulama içinde bilgileri izlemek, ayarları kişiselleştirmek ve özel bildirimleri ayarlamak kalır.

Araç Takip Sistemi Fiyatları

Araç takip sistemleri genellikle set içeriğine ve özelliklerine göre değişse de N2Mobil araç sistemleri tüm ihtiyaçlara yanıt veren sisteme ve bütçe dostu fiyatlara sahiptir. İçinde motor blokajından ısı ve nem sensörüne kadar çeşitli aksesuarlar bulunan araç takip cihazı öncelikle güvenliğinizi sağlama için bir araya getirilmiştir.

%100 yerli yazılım ise kullanıcı dostudur ve uydu sinyallerini neredeyse eş zamanlı olarak alınmasının sağlar. Tüm bu özelliklerle donatılan araç takip cihazı uygun fiyatlarla sunulur. Siz de araç takip sistemine sahip olmak aracınızı güvence altına almak isterseniz N2Mobil hizmetlerinden ve ürünlerinden yararlanabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Araç takip sistemi ile ek aksesuar kullanılır mı?

Son teknolojiler sayesinde oldukça kullanışlı ve uyumlu geliştirilen araç takip sistemi, kamera, navigasyon, panik butonu gibi aksesuarlarla entegre çalışır.

Araç takip sisteminin maliyeti nedir?

Araç takip sistemi fiyat aralıkları her kullanıcıya uyum sağlayacak şekilde belirlenir. Tamamen bütçe dostu sunulan maliyetler araç takip sisteminin kullanım ömrü ve özellikleri düşünüldüğünde de son derece uygundur.

Araç takip sisteminde neden ısı ve nem sensörü bulunur?

Özellikle taşımacılıkta tercih edilen ısı ve nem ölçer araç içi ısı ve yoğunlaşan havanın değerlerini takip etmenize yardımcı olur. Bu otomobilinizde taşıdığınız hassas ürünler için de fayda sağlar.

Araç takip sistemi tasarruf sağlar mı?

Doğru güzergahta ilerlemenizi sağlayarak yakıt tasarrufu sağlar ve bu da size maliyet tasarrufu olarak geri döner. Ayrıca kazalarda ve hırsızlıkta da pek çok önlem almanızı sağlar ve bu şekilde de bütçe tasarrufu elde etmenize olanak tanır.

Araç takip sistemi güvenli mi?

Akıllı telefonlardan ulaşılan araç takip sistemi yazılım açısından güvenlidir. Şifreli giriş yöntemine sahiptir ve telefonunuza ek şifrelemeler ekleyerek güvenliği artırabilirsiniz.

Araç takip sistemi aracın hangi kısmına takılır?

Genellikle araçlarda çok fazla görünmeyen yerler tercih edilir. Bunlar torpido gözü, koltukların alt bölmeleri ve sürücü kapısında bulunan cep gibi gizli yerlerdir.

Araç takip sistemi aracın güvenliğini artırır mı?

Araç takibi sisteminin asıl amacı araçlarınızın güvenliğini sağlamaktır. Konum bilgisi, motor blokajı gibi özelliklerle aracınızın her zaman güvende kalmasını sağlar ve çalıntı durumlarında anlık konum bilgisi vererek aracın bulunmasına yardımcı olur.

Bilgi Talep Ediyorum

Call Now Button