Çözüm Detayları

Bisiklet Takip Sistemi

Anlık Hız Bilgisi

bisiklet takip sistemi Bisiklet takip sistemi bisikletin hırsızlara karşı korunmasına yardımcı olan ve kilitlemekten daha fazla güvenlik önlemi oluşturan sistemdir. Bisiklet hırsızlığı da tıpkı otomobil ve motosiklet hırsızlığı gibi yaygın bir durumdur. Bu nedenle bisiklet koruması için tercih edilen yöntemin kilit ve alarmdan daha fazlasına sahip olması gerekir. Tam da bu nedenle geliştirilen N2Mobil bisiklet takip sistemi, bisiklete yerleştirilen cihaz ve GPS alıcılar sayesinde çalışan bir koruma yöntemidir. Bireysel bisiklet sahipleri ve özellikle bisiklet kiralama firmaları tarafından tercih edilen takip sistemi, bisikletin konumunu görüntülemenize yardımcı olarak hırsızlıkların önüne geçmeyi hedefler. Bisiklet kiralama konusunda ise müşteri denetiminin gerçekleştirilmesine ve bisikletlerin kullanımı hakkında bilgi alınmasını sağlar. Bisiklet takip sisteminde kullanılan cihazlar ve yazılım %100 yerlidir, N2Mobil uzmanları tarafından kullanıcılara sunulur. Bu nedenle kullanıcı dostu arayüze sahiptir ve kolay montaj avantajı ile her model bisiklete entegre edilebilir. Anında müdahale imkanı sunan takip sistemi ile bisikletlerinizin durumunu, kat ettiği yolu ve güzergahını da görebilirsiniz.

Bisiklet Takip Sistemi Nedir?

bisiklet takip sistemi nedir Bisikletler hem bir taşıt hem de spor ekipmanı olduğundan herkes için değerlidir ve güvence altına almak en doğal hakkınızdır. Ancak metal kilitler bisikletinizi hırsızlığa karşı korumaya yetmiyor olabilir. Her zaman park etmek için güvenli bir yer de bulamayabilirsiniz. Bunun için bisiklet takip sistemi ideal bir çözümdür. Bisiklet takip sistemi bisikletinize bir GPS İzleyici takılarak kurulur ve çalıntı durumlarında polisin failleri GPS İzleyici aracılığıyla hızlı bir şekilde yakalayabilmesi için konum takibi yapılmasını sağlar. Anlık konum bilgisi ileten bisiklet takip sistemi GPS sisteminin temeli olan uydular aracılığıyla yüksek hassasiyetli yer tespiti yapar. Böylece bisikletinizi her yerden takip edebilir, gittiği konumları görebilir ve olası hırsızlık durumlarında bulunması için net bilgilere sahip olabilirsiniz. Bisiklet takip sisteminde bulunan cihaz kayıp bir bisikleti bulmak için bisikletin içine, üstüne veya altına kurulabilen farklı GPS takip sistemine sahiptir. GPS cihazı, kötü niyetli bir kişinin cihazı tanımasını önlemek için üretilen gizli bir izleme sistemidir. İzleyiciler küçük, kompakt ve kolayca taşınabilir olduğundan bisiklet üzerinde gizlenebilir ve en önemlisi bisiklette ek bir ağırlığa sebep olmaz.

Bisiklet Takip Sistemi Özellikleri

bisiklet takip sistemi özellikleri Bisiklet takip sistemi herkesin bisikletine, scooterına ve diğer taşınabilir taşıtlarına monte edebileceği bir güvenlik sistemidir. Takip, bisikletinizin birden fazla kayıtlı konum verisine dayalı olarak izlenmesidir. Bu nedenle takip ve izleme ile bisikletinizin daha önce nerede olduğunu ya da o anda nerede olduğunu belirlemeniz mümkündür. Bununla birlikte anlık konum verileri gönderir ve uygulama aracılığıyla kullanıldığı için takip etmesi ve ayarlarının yapılması oldukça kolaydır. Hemen herkesin kullanabileceği takip sistemi, anında müdahale imkanı sunar. Çünkü şüpheli durumlarda ve bisikletin konumunun değiştiği anlarda bildirim alabilirsiniz. Bununla birlikte takip sisteminin en önemli özelliği ise coğrafi çit belirlemedir. Harita üzerinden bisikletin ulaşabileceği ve size bildirim gönderilmeden hareket edebileceği alanı sınırlandırabilirsiniz. Bu sayede bisikletinizi dilediğiniz yere park edebilir ve konum değiştiğinde anında bildirim alabilirsiniz. Bisiklet kiralayan şirketler için de pek çok özellik barındıran takip sistemi, kiralanan bisikletlerin konumlarını, hangi alanlarda kullanılması gerektiğini belirleyebilir. Pratik montaj özelliği sayesinde ise tüm bisikletlere uygulanabilir, tek uygulamadan tüm bisikletler hakkında verilere ulaşılabilir.

Bisiklet Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

bisiklet takip sistemi nasıl çalışır Bisiklet takip sisteminde bulunan GPS, Küresel Konumlandırma Sistemi’nin kısaltmasıdır. Bu sistemde, GPS cihazları, Dünya’nın yörüngesinde dönen birden fazla uydu ile iletişim kurar. Bu uyduların GPS cihazına göre konumlarına bağlı olarak GPS cihazının dünya üzerindeki konumu doğru bir şekilde belirlenir. Birçok karmaşık hesaplama içerse de takip sistemi ve uygulama size bu verileri en net şekilde sunar. Konum bilgileri daha sonra depolanır veya harici bir cihaza iletilir. Konumla ilgili geçmiş bilgiler ise belirli bir döneme kadar ulaşılabilir. Siz de bisikletinizin anlık ya da geçmiş konumlarını görüntüleyebilir ve dilerseniz arşivleyebilirsiniz. Bisiklet takip sistemi , konumu hesaplayan GPS uydularından sinyaller alan bir çip içerir. Bir SIM kart yardımıyla, bu konum verileri e-posta, SMS ile gönderilebilir veya bir uygulamada izlenebilir. Böylece bisikletin nerede olduğunu ekranınızda kolayca görebilirsiniz. Genellikle güvenli bir bölge belirlemek de mümkündür, buna coğrafi çit de denir. Bisikletiniz belirtilen alandan ayrıldığında size bildirim gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bisiklet takip sisteminin temeli olan GPS cihazı oldukça küçük ve kompakt olduğundan hemen kurulabilir ve uygulama üzerinden tanıtılarak kullanılmaya başlanabilir. Cihaz pil ile çalışır ve uzun süre pil değişimi gerektirmez. Böylece 7/24 bisikletinizi takip edebilir, olası hırsızlıklara karşı güvende hissedebilirsiniz. Pil azaldığında ise uyarı alırsınız ve önceden pili yenileyerek her zaman çevrimiçi kalmasını sağlayabilirsiniz. İzleme sırasında gücün bitmesini önlemek için pilin doğru şekilde şarj edildiğinden emin olmanız gerekir. GPS izleme cihazının pili uzun süre dayanacak şekilde üretilir ancak kullanıma bağlı olarak şarj süresi değişebilir. Bu nedenle kullanım sıklığına göre şarj desteği sağlamanız gerekir.

Bisiklet Takip Sistemi Nasıl Kullanılır?

bisiklet takip sistemi nasıl kullanılır Uygulama aracılığıyla çalışan bisiklet takip sisteminin kullanımı son derece kolaydır. %100 yerli yazılımla çalışan sistem, Türkçedir ve yönergeler oldukça aydınlatıcıdır. Bisikletiniz için coğrafi konum belirlemeniz gerektiğinde haritayı açmanız ve dilediğiniz sınırları belirlemeniz yeterlidir. Bu sayede bisikletin uyarı vermeden kullanılacağı alanı kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Öte yandan akıllı paylaşım sistemine sahip olduğundan bisiklete dair tüm bilgileri gerekli birimlerle paylaşabilir ve uygulama üzerinden hareket halinde olan ya da duran bisikletin hız, mesafe gibi bilgilerine ulaşabilirsiniz. En iyi bisiklet takip sistemi, en önemli gereksinimleri karşılar. Sadece kullanımı kolay bir cihaz değil, aynı zamanda kompakt boyutu birçok avantajı beraberinde getirir. Bu cihaz ile bisikletinizi kolayca büyük bir kolaylık sağlar. iOS ve Android akıllı cep telefonları ile kullanılan takip sistemi 24 izleme kolaylığı sunar ve bisikletinizi endişelenmeden kullanmanıza olanak tanır. Çünkü bisiklet hem spor yapmak hem de kısa mesafe ulaşım için oldukça ekonomik bir taşıttır. Bisikletinizi hırsızlığa karşı koruduğunuzda ise pek çok maliyet kaybını önlemiş olursunuz.

Bisiklet Takip Sistemi Neden Gereklidir?

bisiklet takip sistemi neden gereklidir Bireysel ya da kurumsal kiralama şirketleri için bisikletleri takip etmek oldukça yorucu ve maliyetli bir iştir. Bu nedenle bisiklet takip sistemi size tüm bisikletleri aynı anda takip etme ve hırsızlığa karşı koruma olanağı tanır. Kısaca bisikletinizi hırsızlık nedeniyle kaybetmek istemiyorsanız GPS takip cihazına ihtiyacınız vardır. Bir GPS izleyici ile yalnızca bisikletinizin her zaman nerede olduğunu bilmekle kalmaz, aynı zamanda bisikletiniz hareket etmeye başladığında veya belirli bir güvenli bölgeden ayrıldığında bir bildirim alırsınız. Bisikleti ödünç aldıysanız, yetkisiz kişiler tarafından kullanılıyorsa veya yalnızca kendi bisiklet sürüşünüzü analiz etmek istediğiniz için de takip sistemi kullanabilirsiniz.

Bisiklet Takip Sistemi Avantajları

bisiklet takip sisteminin avantajları Bisiklet takip sistemi sahip olduğu özellikler ve işlevleriyle pek çok avantaj sunar. Hem bireysel hem de kurumsal firmalar için oldukça yararlı olan sistem kurulduğu andan itibaren yararlanabileceğiniz avantajlara göz atarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Takip ve İzleme

Bisiklet takip sistemi, bisiklete monte edilen cihaz ve uygulama sayesinde anlık lokasyon görüntülemeye izin verir. Bu sayede bisikletinizin her zaman nerede olduğunu kolaylıkla görebilir ve bulabilirsiniz.

Güvenli Park

Güvenlik sistemi olarak kullanıldığı için uygun herhangi bir yere park edebilir, bisikletinizin çalınmasından endişe etmeden pratik bir taşıt olarak bisiklet tercih edebilirsiniz.

Maliyet Tasarrufu

Bisikletinizin kullanımı hakkında bilgi alabilir, çalınmasına karşı tedbirli olabilirsiniz. Bu sayede ek masraflar çıkmaz ve yeni bir bisiklet almak zorunda kalmazsınız. Bisiklet takip sistemi ise oldukça uygun fiyatlara alınabildiğinden bütçe tasarrufu yaparak mevcut bisikletinizi uzun süre kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hırsızlığa Karşı Koruma

Konum bilgisinin yanı sıra belirli konumların dışına çıkan bisiklet içinde lokasyon bildirimi alırsınız. Bu sayede bisikletinize sizin dışında herhangi biri müdahale ettiğinde bildirim gelir ve eş zamanlı önlemler alabilir ya da bilgileri paylaşarak bisikletinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Kompakt ve Taşınabilir

Oldukça küçük boyutlardaki takip cihazı bisiklete monte edildiğinde belli olmaz ve gizlenebilir özelliği ile hırsızlar tarafından fark edilmez. Böylece bisikletinizden çıkarılamaz ve size konum göndermeye devam eder. Dilediğiniz zaman çıkarabilir ve farklı bisikletinize de kurulum yapabilirsiniz.

Coğrafi Konum Sınırlama

Özellikle bisiklet kiralama firmaları tarafından yararlı bulunan bu özellik, kiralanan bisikletlerin belirli konumların dışına çıkmasını önler, sınır ihlalinde ise uygulama bildirim gönderir. Böylece belirlenen sınırların dışına çıkıldığında anında haberiniz olur ve bisikleti kiralayan kişiyi tespit etmenize olanak tanır.

Kolay Kurulum

Oldukça kolay kurulum avantajı sunan cihaz bisiklete entegre edilir ve uygulama telefonunuza kurulduğunda bildirim almaya başlarsınız. Sizin için en doğru kullanım şeklini ise uygulama üzerinden ayarlar yaparak elde edebilirsiniz.

Bisiklet Takip Sistemi Fiyatları

Bisiklet takip sistemi, değerli bisikletinizi ve gelir kaynağı olarak sahip olduğunuz tüm bisikletleri korumak için geliştirilmiş bir sistemdir. Bu nedenle bisikletlerin çalınmaması için güvenlik önlemi almanız gerekir. Kilit ve alarmların caydırıcılığı ise gün geçtikçe azaldığı ve hırsızların bu önlemlere karşı yeni teknikler geliştirdiği için yeni güvenlik sistemleri tercih edilmesi önemlidir. Bu nedenle %100 yerli cihaz ve yazılımla donatılan bisiklet takip sistemi, hırsızlara karşı alınabilecek en iyi önlemlerden biridir. Bisikletiniz çalınsa dahi konum bilgisi alarak tekrar ulaşmanıza ve hırsızlık ihbarında bulunarak bisikletinizi geri almanıza olanak tanır. Bisiklet takip sistemi fiyatı ise oldukça bütçe dostudur. Uzun yıllar kullanım ömrüne sahiptir ve değerli bisikletinizi her zaman koruma altında tutar. N2Mobil tarafından üretilen, güvenli, uygun fiyatlı takip sistemlerini bisikletlerinize entegre edebilir, siz de güvenli bir şekilde şehir içi ulaşım ya da spor amaçlı bisiklet kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Bisiklet takip sistemi nereye kurulmalıdır?

Bisiklet izleme cihazları göründüğünde hırsızlara karşı caydırıcı olabilir, ancak bu bisikletinizin değerli ve çalınmaması gerektiği izlenimi de uyandıracağı için kötü niyetli kişiler tarafından kullanılamaz hale getirilebilir. Bu nedenle cihazları gizlemek en mantıklı kurulum yöntemidir. Sele altı gibi görünmez yerler idealdir. Böylece hırsızlar tarafından keşfedilmez ve dilediğiniz zaman konum bilgisi alabilirsiniz.

Bisiklet takip sistemi birden fazla bisiklete kurulabilir mi?

Bisiklet takip sistemi her bisiklete kurulabilir ve tabii ki birden fazla bisiklete entegre edilebilir. Eğer tüm bisikletleri tek yerden takip etmek isterseniz uygulama üzerinden bisiklet kimlikleri oluşturarak tek tek konum bilgisi alabilir ve harita üzerinde görebilirsiniz. Ancak her bisiklete cihaz yerleştirilmesi gerekir.

Bisiklet takip sisteminin pil ömrü ne kadar?

Bisiklet takip cihazı pil ile çalışır ve kullanım şekline göre farklı sürelerde şarj edilmesi gerekir. Şarj durumu hakkında uygulama üzerinden bilgi alabilir, şarjınız sıfırlanmadan tekrar doldurarak bisikletinizi korumaya devam edebilirsiniz.

Bisiklet takip sistemi fiyatı nedir?

Bisiklet takip sistemi, paket şeklinde sunulur ve içerdiği hizmetler güvenliğin yanı sıra manevi kazanç da sağlar. Öte yandan hırsızlık oranı yüksek olan bisikletler için takip sistemi, sigorta primlerine göre daha uygundur. Bisikletinizin değerine göre hesaplanır ve uzun vadede masraflı olabilir. Takip sistemi ise tek sefer alınır ve her zaman dilediğiniz bisiklet için kullanabilirsiniz.

Bisiklet takip sistemi açık hava kullanımına uygun mu?

Bisikletler açık havada kullanılan araçlar oldukları için takip cihazının da değişen hava koşullarına uyum sağlaması gerekir. Bu nedenle takip cihazları bisikletlerin gizli bölmelerine yerleştirilseler de su sıçramalarına ve toza karşı dirençli üretilir.
Call Now Button