Çözüm Detayları

Personal ve Varlık Takip Sistemi

Anlık Hız Bilgisi

Personel ve varlık takip sistemi, hem çalışanlarınızı hem de değerli varlıklarınızı takip etmenizi, anlık konum bilgisi almanızı ve şirketinizi daha verimli bir şekilde yönetmenizi sağlayan sistemdir.

Güvenlik sistemi olarak da pek çok fayda sağlayan personel/varlık takip sistemi, şirket varlıklarını, cihazlarınızı ve tüm değerli eşyalarınızı çalınmaya ve izinsiz kullanıma karşı korumak için de ideal bir yöntemdir. Dijital haritalandırma özelliği ile varlıklarınızı tespit etme olanağı tanıyan sistem aynı zamanda coğrafi çit belirleme sayesinde varlıkların belirli alan dışına çıkması durumunda sinyal göndererek anlık bilgilendirme sunar.

Personel takibi konusunda ise şirket çalışanlarının hangi alanlarda daha aktif olduklarını görmenize yardımcı olur ve iş verimliliğini artırmak için düzenlemeler yapmanıza olanak tanır.

Personel ve varlık takip sistemi özellikle personel takibi konusunda belirli yasal çerçeveler (Kişisel Verilerin Korunması, Özel Hayatın Gizliliği) kapsamında, çalışanlarınızın özel hayatlarına müdahale etmeden takibini sağlar. Takip sisteminin en büyük özelliği ise personele kolay ulaşılması ve afet gibi acil durumlarda kolay yer tespiti yapılmasına izin vermesidir. Böylece hem varlıklarınızı korumuş hem de personelinizin güvenliğini artırmış olursunuz.

Personel Takip Sistemi Nedir?

Personel takibi sistemi, personelin yönetimini de sağlayan, çalışma saatlerinin kontrolünü ve şirket içi konum bilgilerinin de takibini kolaylaştıran bir sistemdir. Takip sistemi, tüm yöneticilerin çalışılan saatleri bilmesine ve gerekli durumlarda personele kolay ulaşılmasına olanak tanır.

Personel takibi için gerekli olan çalışma saatleri ve izin belgeleri sistem aracılığıyla kontrol edilir ve personel takibinin en önemli kısmı personelin çalışma saatleri dahilinde ne yaptığıdır, çünkü bu toplanan bilgiler personelin gün içinde nerede olduğunu ve çalışma şekline uyum sağlayıp sağlamadığını anlamanıza yardımcı olur.

İster orta ölçekli bir işletme, ister ulusal bir şirket olsun, her şirketin önceliği çalışanların güvenliğini ve verimli çalışmasını sağlamaktır. Bu nedenle geliştirilen personel takip sistemi, web tabanlı IoT Platformu ile şirket içindeki personelin tüm hareketlerinin eş zamanlı olarak takip edilmesini sağlar. Personel kartları ile firmalara turnikelere dokunmadan sadece kart kullanarak giriş çıkış yapma olanağı tanır.

İşverenlerin, personeli hakkında otomatik olarak bilgi toplamak için çeşitli seçenekleri vardır. Çalışanların bu kontrolü yasak değildir, ancak işverenler, çalışanların mahremiyetini dikkate almalıdır. Bu nedenle işverenlerin çalışanlarını her durumda tüm gün takip etmelerine izin verilmez. N2Mobil personel ve varlık takip sistemi sadece şirket içi personel bilgilerine erişim sağlar. Bu nedenle gizlilik yasası ve düzenlemelerine uygun bir takip sistemidir.

Varlık Takip Sistemi Nedir?

Varlıklar denilince aklınıza banka hesaplarınız gelebilir. Ancak varlık takibi, sahip olduğunuz tüm fiziksel varlıkları tespit etme ve izleme uygulamasıdır. Bir işe başladığınızda, fiziksel varlıklarınız için varlık takibi kesinlikle gereklidir, böylece neye sahip olduğunuzu ve bunları nasıl yöneteceğinizi bilirsiniz.

Varlık takibi, bir şirket fiziksel varlıklarını izlediğinde gerçekleşir. Bunu yapabilmek için varlıklarınızı bir GPS takip sistemi, bir barkod tarayıcı veya bir radyo frekansı tanımlama (RFID) ile donatmanız gerekir.

Fiziksel varlıklarınız jeneratörler, araçlar, bilgisayarlar veya diğer teknolojik ekipmanlar gibi varlıklardır. Varlıklar işinize bir değer sağlar ve işin işleyişi için önemlidir. Maddi varlıklar bu fiziksel öğelerdir, maddi olmayan varlıklar ise sözleşmeler, sahip olduğunuz yazılımlar ve patentler gibi değerli envanterlerdir. Düzenli olarak envanter stoklayan bir işletmede çalışıyorsanız, varlıklar envanter ile aynı değildir. Varlıklar, envanteri stoklamak ve takip etmek için kullandığınız ekipmanlardır.

Varlık takibi, günümüz iş yeri yönetiminin önemli bir parçasıdır. Neye sahip olduğunuzu (veya kiraladığınızı) bilmiyorsanız, bunun size ne kadara mal olduğu ve hala düzgün çalışıp çalışmadığı hakkında yeterli bilgiye sahip olmazsınız ve bunu manuel olarak gerçekleştirmek büyük zaman kaybına mal olur. Varlık izleme yazılımı, tüm ekipman verilerinizi parmaklarınızın ucunda erişebileceğiniz tek bir yerde toplar, böylece varlıkları daha kolay bulabilir, bakıma daha proaktif bir yaklaşım benimseyebilir ve toplam sahip olma maliyetini anlayarak daha akıllı satın alma kararları verebilirsiniz.

Varlık izleme sistemine yatırım yapmayı düşünüyorsanız, avantajlarını ve seçeneklerinizi değerlendirirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. N2Mobil’ın sunduğu personel ve varlık takip sistemi şirket içi çalışanlarınızı ve tüm değerli varlıklarını korumanızı sağlayan yazılım ve cihazların bütünüdür. Kullanıcı dostu arayüz sayesinde tümünü tek bir yerden kontrol edebilir ve daha kontrollü bir şirket yönetimi sağlarsınız.

Personel ve Varlık Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

Varlık takibi, şirketinizin tüm fiziksel varlıklarını belgelemek için kullandığınız süreci ifade eder. Tüm varlıklar için gerçek zamanlı olarak konum, mal sahibi, sözleşme ve bakım geçmişi gibi ayrıntıları sağlayan merkezi bir platformu içerir. Varlık izleme yazılımının kullanılması, varlık yönetiminde yer alan manuel süreçleri otomatikleştirir ve herkesin bildiği gibi, el emeğini ortadan kaldırmak, boşa harcanan zamanı, enerjiyi ve masrafları önemli ölçüde azaltabilir. Varlık takibi için GPS tabanlı izleme cihazı kullanılır.

GPS izleme cihazı kullanan varlık izleme yazılımı, hücresel ağlar veya uydular aracılığıyla aktarım yapabilir. Bu sistemin yararı, mesafeler arasında iletişim kurabilmesi ve onu kullanan herkes için doğru, güncel günlükler tutabilmesidir. Mobil GPS varlık izleme cihazları vardır ve bunlar aynı zamanda büyük bir ekipman parçasına da bağlanabilir. Ayrıca, daha büyük öğelerinizi takip edebilmek için bir coğrafi sınırda uyarılar ayarlayabilirsiniz. Sınırların dışına çıktıklarında ise bilgilendirilirsiniz.

GPS varlık izleme yazılımı, her şeyi tek, kullanımı kolay bir gösterge panosunda tutmanıza da olanak tanır. Filo yönetim sistemleri, bir GPS varlık takip sistemi ile basitleştirilebilir.

Personel takip sistemi ise personel kartlarına entegre edilen bir cihaz sayesinde çalışır. Varlık takip sisteminde olduğu gibi anlık konum, kullanıcı dostu arayüz, uzun pil ömrü ve coğrafi sınırlandırma özellikleri içerir. Bununla birlikte ek olarak iki yönlü iletişim ve ortam dinleme olanağı vardır. Tek bir arayüzde toplanan bilgiler uygulama aracılığıyla tablet, PC ya da akıllı telefonlardan yönetilir ve uyarılar bu uygulama sayesinde alınır.

Personel ve Varlık Takip Sistemi Nasıl Kullanılır?

Tüm takip sistemini uygulama aracılığıyla son derece pratik bir hale getiren N2Mobil hem varlıkı hem de personel takibini aynı anda yapabilmenizi sağlar. Personel takip sisteminde uygulama üzerinden konum bilgisi almak oldukça kolaydır. Kullanıcı dostu arayüz belirli ayarlar yapabilmeniz için N2Mobil tarafından geliştririlmiştir ve bu yazılım varlık yönetimini de aynı yerden kontrol etmenize olanak tanır. Çok yönlü uygulama ayarlandığı takdirde varlıklar ve personel için belirli alan sınırlaması getirebilir ve bu alanın ihlali söz konusu olduğunda bildirim gönderir. Bu sayede hem varlıklarınızın yerini bilir hem de personelinizin çalışma şekli konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Uygulama bununla birlikte çift yönlü iletişim kurmanıza da olanak tanır, bu sayede çalışanlarınızla her an iletişim halinde olabilir, bildirimler ve uyarılar için bu iletişimden faydalanabilirsiniz.

Varlık Takip Sistemi Avantajları

Tüm varlıklarınız için detaylı bir varlık takip sistemine sahip olmak son derece önemlidir. Sıfırdan bir işe başladığınızda neyin değer kattığını ve çalışma alanınızda daha fazla yer açmak için neleri satabileceğinizi bilmeniz size maliyetler konusunda yardımcı olur.

Bu nedenle varlık takip sistemi varlıklarınızın güvenliğini sağlamanın yanı sıra neye sahip olduğunuzu bilmenize yardımcı olur, böylece sektörünüzde en üst seviyelerde yer almak için neyi yükseltmeniz veya değiştirmeniz gerektiğini bilirsiniz. Maliyetleri azaltabilir ve ayrıca işleri yapmanın daha iyi, daha verimli yollarını bulabilirsiniz. Böylece idari çalışanlarınız, başvurulacak çok ayrıntılı bir malzeme günlüğüne sahip oldukları için daha hızlı çalışabilecektir.

Varlık takibine yatırım yapmak, doğru şirket kayıtlarını tutmak ve her departman için doğru arızalar nedeniyle vergilerinizin ne olacağını anlamak için de iyidir. Varlık takibi de bazı endüstrilerde kayıt tutmayı gerektirir, bu nedenle bir adım önde olmak her zaman yararlıdır. Varlık takibinin size sağlayacağı diğer faydalar ise şunlardır:

Daha Düşük İdari Maliyetler

Varlık takibi, çalışanların varlıkları manuel olarak takip etme ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu, varlık kaybına yol açabilecek insan hatasının azalması anlamına gelir. Ayrıca bu bireyleri gelir getirici sorumluluklara odaklanmaları için serbest bırakır.

Varlık Bakımına Daha Akıllı Bir Yaklaşım

Varlıklarınızın ne zaman alındığını, ne kadar kullanıldığını ve bakım zamanlarının gelip gelmediğinizi anlamanıza yardımcı olur. Örneğin, 100 yazıcınız varsa, belgelemedikçe her birinin mürekkebinin bitmek üzere olduğunu veya onarıma ihtiyaç duyduğunu bilmek imkansızdır. Varlık izleme yazılımıyla, rutin onarım yapma zamanı geldiğinde otomatik hatırlatıcılar ayarlayabilirsiniz.

Maliyet Tasarrufu

Varlıklarınızı takip etmediğiniz zaman farkında bile olmadan yüksek maliyetli kayıplar yaşıyor olabilirsiniz. Varlıklarınızı takip etmek, bu kayıpları önlemenize yardımcı olur.

Büyüme Hedefleri için Planlama

Sahip olduğunuz her şeyi takip etmek için elektronik tabloları kullanmaya devam ederken işinizi büyütmek için ölçeklendirmek zordur. Bir varlık izleme çözümü, büyümeye hazırlanmanıza yardımcı olmak için varlık kullanım eğilimlerini belirlemenize yardımcı olur.

Verimliliği Artırma

Varlık takibi, ofis, depo ve depolama dahil olmak üzere işletmenizin fiziksel alanlarının performansına ilişkin üst düzey bilgiler sağlar. Böylece ticari operasyonları düzene sokabilmeniz için varlıklarınızı kullanma biçiminizdeki önemli noktaları belirlemenizi sağlar.

Varlıklar Hakkında Detaylı Bilgi

Varlıkları yaşam döngüleri boyunca takip edebildiğinizde ekipmanın onarılması veya değiştirilmesi konusunda daha akıllı kararlar verebilirsiniz. Örneğin, garanti bilgilerine bakabilir ve bir şeyi tamir etmenin, yenisini satın almaktan daha uygun maliyetli olduğunu fark edebilirsiniz. Bununla birlikte başka bir varlığın onarım geçmişini değerlendirebilir ve onu tutmanın değerinden daha pahalı olduğuna karar verebilirsiniz.

Personel Takip Sistemi Avantajları

Personel takip sistemi, sadece yönetici değil çalışan açısından da pek çok avantaj sağlar. Çalışma şekline odaklanıldığında sadece yönetici tarafından faydalı görülebilir, ancak bazı durumlarda çalışanın yerinin tespit edilmesi büyük önem taşıyabilir. Personel takibi genel anlamda yöneticilerin iş takibi yapmasına ve operasyonların yürütülme biçimini kontrol etmesine izin verir. Böylece çalışma verimliliği konusunda bilgi sahibi olarak değiştirilmesi ve güncellenmesi gereken iş saatleri, çalışma yeri ve daha pek çok konu hakkında düzenlemeler yapabilirsiniz.

Sorunların tespiti için oldukça önemli bir sistem olan personel takibi, şirket içi haritalandırma yaparak çalışanların 7/24 nerede olduğunu görmenizi sağlar. Bu sayede yönetimin daha sıkı bir şekilde ele alınmasını ve personelin verimli çalışmasını destekler. Günlük çalışma rutinlerinde değişiklik yaparak çalışanlarınızı doğru yönlendirebilir, işler aksamadan günlük planların uygulanmasını sağlayabilirsiniz. Personel takibinin her iki taraf için de sağladığı diğer avantajlar ise şunlardır:

 • İşletmede artan görünürlük
 • Bilinçli karar verme
 • Gelecek için planlama
 • Daha iyi iletişim
 • Geliştirilmiş kayıt tutma
 • Personel hakkında bilgi edinmek
 • Genel olarak artan çalışma kapasitesi
 • Günlük-haftalık-aylık giriş çıkış zamanlarının raporlanması
 • Bilgi ve tesis güvenliğinin gerekli olduğu çalışma alanlarında personel kontrolü
 • Afet yaşanması durumunda yer tespiti
 • Şirket içindeki personelin bölge bazında harita üzerinde gösterilmesi

Personel ve Varlık Takip Sistemi Fiyatları

N2Mobil tarafından sunulan personel ve varlık takip sistemi kullanıcı dostu arayüzünün yanı sıra uzun ömürlü pil özelliği ile zahmetsiz kullanım sağlar. Bununla birlikte şirket içinde pek çok konuda mali tasarruflar yapmanıza olanak tanır ve en önemlisi bütçe dostu bir sistemdir. Cihazlarınızın güvenliğini sağlarken personelinizden daha fazla verim alarak müşteri memnuniyetini artırır. Böylece, daha fazla deneyim kazanarak büyüme planlarınızı hayata geçirebilirsiniz. Siz de şirket yönetimini daha planlı yapmak ve varlıklarınızı daha iyi yönetmek isterseniz N2Mobil personel ve varlık takibi sistemine sahip olabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Personel takibi neden kullanılır?

Şirket çalışanlarının faaliyetlerini kontrol etmek ve verimli bir çalışma ortamı yaratmanın en ideal yolu personel takip sistemidir. Çift yönlü iletişim sunarak gerekli bilgi akışını sağlar ve çalışma saatlerinin, yerinin ve hangi personelin nerede çalışacağına karar vermenize olanak tanır.

Varlık takibi neden önemlidir?

Varlık takip sistemi daha düşük idari maliyet, varlık bakımına daha akıllı yaklaşım, iyileştirilmiş müşteri hizmetleri ve tabii ki varlıkların konumunu izlemenizi sağlar. Bu nedenle şirket yönetiminde hem zaman tasarrufu hem de mali konular açısından faydalıdır.

Varlıkları takip etmenin en iyi yolu nedir?

Varlık takip etmenin en iyi yolu GPS, RFID ve benzer takip yöntemlerini kullanmaktır. Uygulama üzerinden kolayca takip oluşturan tüm takip sistemleri, şirket varlıklarını ideal biçimde kontrol etmenizi sağlar. Cihaz ve yazılım bütünü olarak N2Mobil personel ve varlık takip sistem, pek çok konuda kolaylık sunan bir sistemdir.

Hangi varlıklar izlenebilir?

Varlıklar söz konusu olduğunda taşınabilir tüm değerli varlıklarınızı düşünebilirsiniz. Mola odası aletleri, bilgisayarlar, ağır ekipman, bina sistemleri, ofis mobilyaları, imalat ekipmanı, aydınlatma, HVAC ekipmanı, yazılım lisansları ve araçlar gibi pek çok varlık dahildir.

Varlık takip sistemi ne işe yarar?

Varlık takip sistemi ile şirketiniz herhangi bir sayıda varlığı tek bir yerden takip edebilir. Ayrıca yöneticilerin ofis dışında olsalar bile nerede olurlarsa olsunlar varlık bilgilerini doğrulamalarına olanak tanıyan bir mobil uygulama ile donatılmıştır.

Call Now Button