Sürücü Tanıma Ünitesi

Ürün Özellikleri

Kapsamlı Destek

Yüksek Uyumluluk

Kullanım Alanları

Filo Yönetimi

Araç Takip

Lojistik Yönetimi

Sürücü Tanıma Ünitesi

Sürücü tanıma ünitesi, bir aracın hangi sürücü tarafından kullanıldığını gösteren bir ünitedir. Özellikle birçok sürücü tarafından kullanılan araçlarda oldukça faydaları olan bir sistemdir. Sürücü tanıma ünitesi sayesinde, sürücü araca bindikten sonra kendisini kart okuyucu ile sisteme tanıtır. RFID kart okuyucu ile geliştirilmiş olan bu sistem ile yetki sahibi olmayan personeller aracı kullanamaz. Aynı zamanda, aracı kimin kullandığı da kolay bir şekilde takip edilebilir.

Sürücü tanıma ünitesi ile aracın hangi zamanlarda hangi güzergahlarda olduğu belli olacaktır. Bu özellik sayesinde bir firma yetkilisi çevrimiçi olarak bu bilgileri takip edebilir. Büyük veya küçük birçok firma tarafından kolay bir şekilde kullanılabilen bu sistem aynı zamanda maliyetleri de azaltır.

Sürücü Tanıma Ünitesi Nedir?

Sürücü tanıma ünitesi, araç takip sistemi ile entegre bir biçimde çalışan ve aracın hangi sürücü tarafından kullanıldığını gösteren bir ünitedir. RFID kart sayesinde gerçekleşen bu sistem ile aracın hangi sürücü tarafından kullanıldığı kolay bir şekilde takip edilebilir. Aynı zamanda, aracın geçmişte hangi sürücüler tarafından kullanıldığı da görülebilir. Teknolojinin getirdiği yeniliklerden birisi olan bu sistem birçok alanda çeşitli avantajlar sunmaktadır. Sürücü tanıma ünitesi sayesinde aracın kat ettiği toplam mesafe ve en yüksek hızı gibi bilgiler de kontrol edilebilmektedir.

Sürücü Tanıma Ünitesi Kullanım Alanları

Sürücü tanıma ünitesinin faydalarından birçok sektörde yararlanılabiliyor. Başlıca sektörler arasında ise;

 • Taşımacılık
 • Fabrika
 • Sağlık sektörü
 • Tarım ve hayvancılık
 • Savunma sanayi
 • Akıllı binalar ve akıllı şehirler
 • Trafik
 • Perakende sektörü yer alıyor.

Yukarıda yer alan sektörlerde sürücü tanıma ünitesi ve araç takip sisteminin faydalarını görebiliyoruz. Özellikle taşımacılık sektöründe araçların ve taşınan malzemelerin zamanında ve uygun bir şekilde ulaştırılıp ulaştırılmadığı kontrol edilebiliyor. Fabrika sektöründe ise raporlama anlamında oldukça büyük avantajlar sağlayabiliyor. Araç takip cihazı ile entegre bir biçimde çalışan sürücü tanıma ünitesi firmaların kurumsallaşması konusunda da önemli bir adım olarak görülüyor. Oldukça geniş olan kullanım alanları sayesinde teknolojiden tam verim alınarak personellerin takibi kolay bir şekilde gerçekleşiyor.

Sürücü Tanıtım Ünitesini Neden Almalısınız?

Raporlama ve takip anlamında kolaylıkları düşünüldüğünde sürücü tanıtım ünitesini almanız için birçok sebep bulunmaktadır. Özellikle, personel takibi konusunda getirdiği avantajlar düşünülünce, sürücü tanıtım sistemi oldukça faydalı bir sistemdir. Kısaca sağladığı avantajlardan bahsetmek gerekirse;

 • Zamandan tasarruf sağlar: Sürücü tanıma ünitesi sayesinde aracınızın iş dışında kullanımını takip edebilirsiniz. Bu sayede iş dışındaki aktiviteleri kontrol edebilir ve personellerinizi değerlendirebilirsiniz.
 • Yakıt tasarrufu sağlar: İş dışı aktiviteleri kontrol altına almak sadece zaman olarak değil yakıt olarak da tasarruf yapmanızı sağlayacaktır. Bu sayede mesai dışı kullanımı kontrol altına alarak aracınızın gereksiz yakıt harcamasını engelleyebilirsiniz.
 • Tam kontrol sağlar: Sürücü tanıma ünitesini kullanarak, araç üzerinde tam kontrole sahip olabilirsiniz. Sürücülerin bilgilerini ve raporlamalarına erişerek araç üzerinde bir hakimiyete sahip olmanızı sağlar.
 • Araç güvenliğini sağlar: Araç takip sistemi ile entegre olan sürücü tanıma ünitesi sayesinde aracın yaptığı en yüksek hızı, alarm sayısı gibi verileri kontrol edebilirsiniz. Bu sayede, sürücünün trafik kurallarına uyup uymadığını da görebilirsiniz. Bu özelliği sayesinde hem kaza riskini azaltır hem de trafik cezalarını azaltmış olursunuz. Sürücüyü takip etmeniz, kurallara uyan bir sistem oluşturmanız anlamına gelecektir. Aynı zamanda, sürücü tarafından meydana gelecek hatalarda firma sahibinin sorumlu olmamasını sağlar.

Sürücü Tanıma Ünitesi Hangi Çözümlerde Kullanılır?

Oldukça etkili bir sistem olan sürücü tanıma ünitesi, kolay bir şekilde aracınıza eklenebilir. Kolay kullanımı sayesinde kullanmaya hemen başlayabilirsiniz. Sürücü tanıma ünitesini kullanarak aracınız hakkında birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Sürücü tanıma ünitesini kullanabileceğiniz çözümler şu şekilde sıralanabilir:

 • Personel performansının değerlendirilmesinde,
 • Araç takibinin gerçekleştirilmesinde,
 • Trafik cezalarının takibinde,
 • Lojistik yönetiminde,
 • Filo yönetiminde.

Sürücü tanıma ünitesi, yukarıda yer alan çözümlerinde dışında dolaylı yoldan tüm firma performansınızı da yukarı çekecektir. Sağladığı çözümler değerlendirildiğinde, firmanızın kurumsallaşma anlamında atacağınız önemli adımlar arasında yer almaktadır. Çünkü sürücü tanıtım ünitesi personellerinizin performansını doğrudan yukarı çekecektir. Bu sayede firma olarak da bir üst seviyeye çıkacaksınız. Aynı zamanda hem maddi hem de zaman olarak birçok avantajından da yararlanacaksınız.

Sürücü Tanıma Ünitesi Yazılımı

Sürücü tanıma ünitesi, RFID kart okuyucu ile geliştirilmiş bir sistemdir. GPS ile gerçekleşen haritalar ve özel yazılımlar aracılığı ile oluşturulan bir sistem ile çalışır. Bu sayede aracın bilgileri takip edilebilir. Sürücü ünitesinin topladığı veriler kullanıcıya bir rapor halinde sunulmaktadır. Sistem, bu raporları depolar ve raporlara tekrar ulaşılabilir.

Sürücü Tanıma Ünitesini Nasıl Alabilirim?

Sürücü tanıtım ünitesini satın almak için https://n2mobil.com.tr/Urunlerimiz-22-1510-surucu-tanima-unitesi adresini ziyaret edebilirsiniz. Sağladığı avantajlar göz önünde bulundurulduğunda oldukça faydalı bir sistem olan sürücü tanıma ünitesi, oldukça rağbet gören bir üründür. Araç takip cihazları ile entegre bir biçimde çalışan sürücü tanıma ünitesi, takip sistemleri ile mükemmel bir uyum içindedir. https://n2mobil.com.tr/Index adresini ziyaret ederek otomobil takip cihazı, bisiklet takip cihazı gibi ürünleri inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Sürücü Tanıma Ünitesi Nedir?

Sürücü tanıma ünitesi, bir aracı hangi sürücünün kullandığını gösteren bir cihazdır.

Sürücü Tanıma Ünitesi Ne İşe Yarar?

Sürücü tanıma ünitesi sayesinde aracın hangi sürücü tarafından kullanıldığını takip edebilir ve raporlarına ulaşabilirsiniz.

Sürücü Tanıma Ünitesinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Sürücü tanıma ünitesinin başlıca kullanım alanları taşımacılık, sağlık ve fabrika sektörleridir.

Sürücü Tanıma Ünitesi Nedir?

Sürücü tanıma ünitesi, bir aracı hangi sürücünün kullandığını gösteren bir cihazdır.

Sürücü Tanıma Ünitesi Ne İşe Yarar?

Sürücü tanıma ünitesi sayesinde aracın hangi sürücü tarafından kullanıldığını takip edebilir ve raporlarına ulaşabilirsiniz.

Sürücü Tanıma Ünitesinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Sürücü tanıma ünitesinin başlıca kullanım alanları taşımacılık, sağlık ve fabrika sektörleridir.

Call Now Button