Çözüm Detayları

Motor Takip Sistemi

Anlık Hız Bilgisi

motor takip sistemi

Motor takip sistemi, GPS kullanarak motosikletin konumunu belirleyen ve daha sonra bu konumu GSM kullanarak sahibine ileten elektronik ve tam otomatik bir sistemdir. Motosiklet GPS izleyicileri , motosikletinizin tam yerini belirlemek için kullanılır. Avrupa’nın her yerinde aynı sistemle çalıştığı için evrenseldir ve böylece motosikletinizin yerini her an tespit edebilirsiniz.

Yazılım ve donanım olarak %100 yerli üretim olan N2Mobil motor takip sitemi, hem yazılım hem de materyal olarak yüksek kalite ve verim sunar. Uzman personel tarafından geliştirilen sistem yazılım ve takip cihazlarıyla eksiksiz bir üründür ve zahmetsiz kurulum/kullanıma sahiptir. Bununla birlikte takip cihazı motosiklet kullanımına özel tasarlandığı için dış ortam koşullarına uygun geliştirilir.

Hırsızlık söz konusu olduğunda önlem almak her zaman daha iyi bir çözümdür. Otomobil, bisiklet ya da tüm araç filonuz için geçerli olan en iyi yöntem ideal bir takip sistemi kurmak ve belirli ayarlamalar yaparak uygulamalardan bildirim almaktır. Motor takip sistemi size hırsızlık sonrası da pek çok hizmet sunar. Bunun için sunulan en iyi özellik ise anlık konum takibi ve motor blokajıdır. Motosikletinizi veya scooter’ınızı N2Mobil’ın sunduğu motor takip sisteminin disk fren kilidi, alarm sistemi, kurtarma sistemi veya araç takip sistemi ile hırsızlığa karşı koruyabilirsiniz.

Motor Takip Sistemi Nedir?

motor takip sistemi nedir

Motosiklet kullanıcıları tüm Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de oldukça fazladır ve araç hırsızlıkları gittikçe artan bir sorundur. Bu nedenle aracınız ne olursa olsun güvenlik sistemine sahip olmanız gerekir. Tam da bunun için üretilen motor takip sistemi bir kilit sistemi ya da alarmdan daha fazlasıdır. Motor takip sistemi GPS takip cihazı ve uygulamaya sahiptir ve hırsızlığı önlemenin yanı sıra çalınma durumlarında yer tespiti yapmanızı da sağlar. Kısaca motor takip sistemi motosiklet sahipleri için hazırlanan güvenlik önlemlerini kapsayan ve motorunuz hakkında 7/24 bilgi almanızı sağlayan kapsamlı bir sistemdir.

Kolaylıkla tüm motosikletlere entegre edilen cihaz sayesinde kullanılabilir hale gelir ve hassas konum bilgisiyle birlikte rapor sunma ve anlık bildirim özelliğine sahiptir. Böylece nereye park ederseniz edin motorunuzun güvenliğinden emin olursunuz.

Motor Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

motor takip sistemi nasıl çalışır

Motor takip sistemi, GPS teknolojisinden yararlandığı için Küresel Navigasyon Uydu Sistemi’ne bağlıdır ve bu sayede izleyicinin tam konumu nihai olarak hesaplanabilir. Bu veriler genellikle saklanır ve belirli bir süreye kadar tekrar okunabilir. Motosikletiniz için bir GPS takipçisinin ana işlevi, motosikletinizin dünyadaki tam yerini belirlemektir. Vericiler sinyalleri GSM

ve GPS aracılığıyla iletir. Bu sinyaller yardımıyla çalınan nesne doğru bir şekilde bulunabilir ve geri alınabilir.

Konum verileri daha sonra canlı olarak takip edilebilir veya takip ve izleme ile geriye dönük okunabilir. Motosikletinizin canlı takibi ‘gerçek zamanlı takip’ fonksiyonu ile yapılır. Bu fonksiyon ile motosikletin şu anda tam olarak hangi rotayı izlediğini görebilirsiniz. GPS izleyicileri ayrıca, sürülen hızı belirlemeyi mümkün kılar, böylece motorun bir yerde hızlanıp hızlanmadığını bilir. Siz de bu bilgileri ve raporları analiz ederek sürüş profili oluşturabilirsiniz.

Motor takip sistemi konum bilgisini ileten bir çalışma prensibine sahip olduğundan sadece, motosiklet sahibinin izni olmadan hareket ettirildiğinde veya motosiklet sabote edildiğinde, alarm durumuna geçer. Böylece kurulum esnasında belirli ayarları yaptıktan sonra müdahale etmeniz gerekmez. Kullanımı son derece kolay ve pratik olduğu için herkesin yararlanabileceği bir sistemdir.

Motor Takip Sistemi Nasıl Kullanılır?

motor takip sistemi nasıl kullanılır

Motosikletler ne yazık ki çalınabilen araçlardır ve otomobiller gibi kapsamlı koruma sistemlerine ihtiyaç duyar. Halihazırda kullandığınız kilitlere ek olarak motosikletinizi en iyi şekilde nasıl daha güvenli hale getirebileceğinizi merak ediyorsanız N2Mobil tarafından sunulan motor takip sistemini değerlendirebilirsiniz.

Motosiklete kurduğunuz ve çevrimiçi hesap, uygulama aracılığıyla her zaman değerli mülkünüzün nerede olduğunu söyleyen küçük bir GPS cihazı bulunur. Konumlara ek olarak, hırsızlık durumunda ve güç kaynağının bağlantısı kesildiğinde de bildirim almaya devam edersiniz. Bununla birlikte sadece motosikletin çalınmasına karşı değil donanımın zarar görmeden kullanılmasına da yardımcı olur.

Gelişmiş yazılımı ve donanımı sayesinde her zaman en iyi durumda hizmet sunmaya devam eden motosiklet takip sistemi, uygulamaya anında erişebilmenizi sağlar ve hızlı sonuç alarak motorunuz hakkında toplanan verileri görüntüleyebilmenize olanak tanır. Bu sayede akıllı cep telefonlarınız yanınızda olduğu müddetçe, özellikle acil durumlarda her zaman motosikletinizin verilerini elde edebilir ve gerekli bildirimleri oluşturabilirsiniz.

İki tekerlekli motorlu araçlara entegre edilebilen takip sistemi, etkili bir güvenlik önlemi ve koruma uygulaması içerir. Bu sayede tüm motor modellerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Telefonlarınıza kuracağınız uygulama üzerinden kolaylıkla takip edilen motorunuzun tüm bilgilerini akıllı telefonunuz sayesinde görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca daha gelişmiş bir koruma tercih ederseniz, ürünler arasında bulunan ve motor takip sistemine dahil edilebilen panik butonu ve yakıt sensöründen de yararlanmanız mümkündür.

Motor Takip Sisteminin Özellikleri

motor takip sisteminin özellikleri

Takip sistemi motosiklete monte edildikten sonra çevrimiçi hesabınız veya uygulamanız aracılığıyla motosikletin konumunu kolayca görüntüleyebilirsiniz. Çevrimiçi hesabınıza erişim sağladığınız sürece sistem aktif olarak kullanılabildiği gibi uygulama açık olmasa bile ayarlanan bildirimleri göndermeye devam eder. Ayrıca güvenlik önlemi almanız gereken acil durumlarda da hızlı yanıt verir. N2Mobil’ın sunduğu motor takip sistemi böylece her an motor güvenliğini maksimumda tutar. Motor takip sisteminin öne çıkan özellikleri ise şöyle sıralanabilir:

Motor takip sistemi, iki tekerlekli motosiklet ve mobilet gibi araçlar için özel olarak üretildiğinden minimal bir takip cihazıdır ve ekstra ağırlığa ya da kullanımı etkileyecek özelliklere sahip değildir. En önemli özelliği çalınma durumlarında size anlık haber vermesi ve konum bilgisini doğru olarak iletmesidir. Bu özellikleri sağlayan sistem ise GPS takip cihazı, motor blokaj aparatı, batarya, kurulum aksesuarları, kullanım kılavuzu ve tabii ki garanti belgesinden oluşur.

Motor Takip Sistemi Avantajları

motor takip sisteminin avantajları

Motor takip cihazı, çoklu alarm sayesinde güvenliği maksimumda tutan bir cihaz ile birlikte gelir. Böylece herhangi bir girişimden hemen haberiniz olur ve hırsızlara karşı oldukça caydırıcıdır. Motor blokajı, lokasyon bildirimi ve raporlama özellikleriyle birlikte kapsamlı koruma sunan takip sistemi güvenliğin yanı sıra motorunuzun doğru kullanımına da yardımcı olur. Kurumsal firmalarda kurye takibi yapmak için de tercih edilen motor takip sistemi teslimatın yapılıp yapılmadığını, konum dışına çıkılıp çıkılmadığını öğrenmenizi sağlar. Hem bireysel hem de kurumsal olarak motorlu iki tekerli taşıtlar için uygun bir koruma çözümü sunan takip sisteminin avantajları ise şunlardır:

Anlık Konum Bilgisi

Örneğin, yetkisiz kullanım veya hırsızlık gibi durumlarda motosikletinizin izini sürmek istediğinizde motosikletiniz için bir GPS takip cihazı idealdir. GPS takip cihazı motosikleti yeniden kolayca bulmanıza yardımcı olur. Motosikleti ödünç vermiş olsanız bile aracınıza ne olduğunu, nerede olduğunu ve ne kadar zor kullanıldığını bilmek isteyebilirsiniz. Çünkü bazen GPS izleyicileri yolculukları analiz etmek için de kullanılır. Örneğin, gidilen rotayı veya hızı görüntüleyebilirsiniz.

Hırsızlık Bildirimi

Kontak açık değilken motor hareket eder etmez, derhal bir hırsızlık raporu alırsınız. Motosiklet GPS izleyicisinin güç kaynağıyla bağlantısı kesilirse de bir bildirim gönderilir. Bu bildirimleri e-posta, akıllı telefon uygulaması ve SMS yoluyla alabilirsiniz.

Moto Kurye Kontrolü

Kurye ağına sahip tüm işletme ve firmalar bu takip sisteminden faydalanabilir. Bu sayede teslimat ve motor kullanımı hakkında bilgiler alabilirsiniz. Raporlardan yola çıkarak çalışma planı ve güzergahlar da belirlenir. Böylece yakıt tasarrufu yapılır ve gereksiz harcamaların önüne geçersiniz.

Coğrafi Sınırlama

Haritada belirli bir sınır çizdiğinizde motor bu sınırı ihlal ederse bildirim alırsınız. Böylece belirlediğiniz alanın dışında kullanılan ya da çalınan motordan haberiniz olur. Gerekli önlemleri almak için motorunuz hakkında her konuda bilginiz olur.

Akü Dostu Kullanım

Dahili batarya verimli pil kullanımı sayesinde uzun süre kullanım sunar. Bununla birlikte motorun aküsünü harcamadığı için tasarruflu kullanım sağlar ve sizi yarı yolda bırakmaz.

Açık Hava Kullanımına Uygun

Motosiklet üzerine kurulum yapılan cihaz hem darbelere hem de suya karşı dayanıklı üretildiğinden her hava durumunda rahatlıkla kullanılabilir. Bu sayede karlı ya da yağmurlu havalarda da motorunuzun güvenliğinden emin olabilirsiniz.

Uygun Fiyat

Değerli motor ya da motorlarınızı koruma altına alan ve her yerde anlık takip sağlayan takip sistemi, uygun fiyatıyla son derece kullanıcı dostudur. Uzun ömürlü kullanımının yanı sıra hemen herkesin ulaşabileceği fiyata sunulur.

Motor Takip Sistemi Fiyatları

Motosiklet tutkunları ve işi gereği motosiklet sahibi tüm bireysel ve kurumsal kullanıcılara hitap eden takip sistemi maddi ve manevi pek çok fayda sağlayan bir sistemdir.

Maddi olarak hırsızlıkların önüne geçer, manevi olarak ise sistemin kurulu olduğunu bildiğinizde motorunuz için endişelenmenize gerek kalmaz. Bu nedenle motor takip sistemini kullanmak kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlar.

Özellikle birden fazla motora sahipseniz her birinin kontrolü daha fazla efor ve daha fazla maliyet anlamına gelir. Ancak motor takip sistemi ile tüm motorlarınızı tek yerden aynı anda takip edebilirsiniz. Bu güvenli ve %100 yerli üretim yazılım ve donanımdan oluşan takip sisteminin maliyeti de son derece bütçe dostudur. Sisteme sahip olarak büyük mali kayıpların önüne geçebilir ve motorun daha güvenli kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Motor takip sistemi hangi telefonlarla uyumludur?

Motor takip sistemi GPS tabanlı bir yazılım ile donatılıdığından konumu GPS aracılığıyla özel olarak alır ve SIM kart sayesinde iletir. Tüm konumlar, hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan otomatik ve güvenli bir şekilde çevrimiçi hesabınıza yönlendirilir. iOS ve Android için akıllı telefon uygulaması aracılığıyla motoru takip edebilirsiniz.

Motor takip sistemi aküye bağlanır mı?

Yerleşik bir pili bulunan takip sistemi akünüzü verimli harcamanızı sağlar ve motordan çıkarıldığında dahi çalışmaya devam eder. Bu sayede olası hırsızlık durumlarında son konum bilgisini almanıza yardımcı olur.

Motor takip sistemi hız uyarısı verir mi?

Motor takip sistemi çoklu alarm sistemiyle donatılır ve hız uyarısı da bu uyarılardan biridir. Motor belirli bir hızı aştığında ve dolayısıyla çok hızlı gittiğinde uyarı alarmı çalar. Ayrıca pil bitmek üzereyken de bir uyarı alırsınız ve bu sayede 7/24 motorunuzu korumaya devam edebilirsiniz.

Motor takip sistemi motorda nereye takılır?

Motor takip sistemi halihazırda bir güvenlik ekipmanı olduğu için daha çok görünmeyen yerler tercih edilir. Bu nedenle gövdenin iç kısmına, koltuk altına ya da varsa bagaja takılabilir.

Motor takip sistemi çekilme bildirimi yollayabilir mi?

Takip cihazı motor çalışmadığında da aktif olduğu için konum değişikliğini hemen algılar ve size bildirim yollar. Bu sayede motosikletinizin çekildiğini anlayabilirsiniz.

Call Now Button