Çözüm Detayları

Durak Takip Sistemi

Anlık Hız Bilgisi

Durak Takip Sistemi

Durak sistemi bulunan tüm lojistik firmaları ile ticari araç filolarına uygun olan durak takip sistemi, GPS izleme cihazları ile araçları takip etme olanağı tanır. Bu sistem filonuzda bulunan tüm araçları, web tabanlı bir online izleme platformu üzerinden takip edebilmenizi sağlar.

Dolayısıyla araçların duraklara giriş – çıkış saatlerini görebilir, anlık hız verilerine ulaşabilir, geriye dönük raporları görüntüleyerek araç sürücülerinin davranışlarını ve varsa yaptıkları ihlallere ulaşabilirsiniz. Hem yolcu hem de ticari mal taşıyan araçlara uygun olan durak takip sistemi, genel olarak araçların/çalışanların iş takvimine ne kadar bağlı kaldığını görmenize de yardımcı olur.

N2Mobil tarafından geliştirilen durak takip sistemi, çok sayıda araçtan oluşan filoların daha kolay bir şekilde takip ve kontrol edilebilmesine olanak tanır.

Size tek bir ekran üzerinden yüzlerce aracın anlık verilere ulaşma fırsatı sunan durak takip sistemi, yeni nesil teknolojilerden faydalanarak kendi denetleme sisteminizi oluşturmanıza yardımcı olur.

Başarılı sistem, araçlara yerleştirilen GPS izleme cihazları ve uydu aracılığı ile çalıştığından doğal afet durumlarında dahi çalışmaya devam eder. Bu da her zaman kesintisiz bir şekilde araçlarınızın durumunu görebilmenizi ve gerektiğinde müdahale edebilmenizi sağlar.

Durak Takip Sistemi Nedir?

durak takip sistemi nedir

N2Mobil durak takip sistemi, lojistik sektöründe kullanılan ve belirli duraklardan geçmesi gereken araçların yanı sıra otobüs, minibüs, taksi, tramvay gibi toplu taşıma araçları için geliştirilmiştir. Araçlara yerleştirilen vericiler sayesinde anlı konum, hız, rota gibi verilere ulaşma imkânı tanıyan bu sistem aynı zamanda insan taşıyan ticari araçlarda yolcu memnuniyetini ölçme avantajı da sağlar.

Gelişmiş bir araç takip sistemi olan durak takip sistemi araç sürücülerinin yaptığı ihlalleri görebilmenize de olanak tanır. Benzersiz bir denetleme sistemi kurmanıza yardımcı olması için tasarlanan bu sistem, yapılan hataları kısa sürede tespit ederek iyileştirmeler yapılmasını sağlar.

Mümkün olan en bütçe dostu şekilde devasa bir kontrol ve denetleme ağı kurmanıza yardımcı olacak durak takip sistemi sayesinde güzergaha yeni duraklar ekleyebilir, mevcut durakların uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Yolculuk süresini hesaplayarak durakta bekleme süresini görüntüleyebilir, sürücülerin çalışma planına uyup uymadığını tespit edebilirsiniz. Ayrıca bu sistem sayesinde araçlarınızın rotalarını değiştirebilir, geriye dönük istatistikleri görüntüleyerek çalışma planını iyileştirebilirsiniz. Tüm bu süreçte araçlarınızın mümkün olduğu kadar çok durağa uğramasını ve en uygun güzergahtan ilerlemesini sağlayarak gelirinizi artırabilir, yakıt masrafını azaltabilirsiniz.

Zaman ve bütçe tasarrufunun yanı sıra rakip firmalarla daha kolay rekabet etme olanağı da tanıyan durak takip sistemine internet bağlantısına sahip olan herhangi bir bilgisayar veya akıllı telefon üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adı ve parola ile giriş yapacağınız için size özel olan online izleme paneli, tamamen Türkçe olması ve sade tasarımı ile sistemin tüm avantajlarından faydalanmanıza olanak tanır. Üstelik dilediğiniz her yerden araçlarınızı izleyebilir, kontrol edebilir, mevcut güzergahları değiştirebilir, çalışma planınızı iyileştirmek için yeni kararlar alabilirsiniz.

Durak Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

durak takip sistemi nasıl çalışır

Küresel Navigasyon Uydu Sistemi üzerinden çalışan N2Mobil durak takip sistemi, araçların görünmeyecek yerlerine yerleştirilen GPS izleme cihazı ve çeşitli aksesuarlar aracılığı ile topladığı verileri uydu sayesinde web tabanlı online kullanıcı platformuna aktarır. Bu sayede araç filonuzda yer alan çok sayıda araca ilişkin verileri anlık olarak görebilirsiniz.

Anlık verilerin yanı sıra geriye dönük istatistiklere de ulaşmanızı sağlayan bu sistemden faydalanabilmek için N2Mobil yazılımı olan online tabanlı kullanıcı izleme platformuna adınız ve parolanız ile giriş yapmanız gerekir. Platformun parola korumasına sahip olması, kötü niyetli üçüncü kişilerin araç filonuza erişme ihtimalini ortadan kaldırır.

N2Mobil tarafından üretilen cihazlar kullanılan durak takip sistemine farklı firmalara ait takip cihazları da entegre edilebilmektedir. Web tabanlı online izleme platformu ise çok sayıda cihazı herhangi bir karışıklık yaşanmadan yönetebilecek niteliktedir. Araç takip cihazlarının yanı sıra çeşitli kameralarda kullanılabilen durak takip sistemini çeşitli aksesuarlarla geliştirebilirsiniz.

Örneğin yakıt sensörü ile yakıt kullanımını görüntüleyebilir, sürücü tanıma ünitesi ile aracınızı kullanan sürücüler hakkında daha fazla bilgiye erişebilirsiniz. Sisteme ekleyebileceğiniz motor blokaj rölesi sayesinde dilediğinizde motoru durdurarak araca müdahale edebilir, panik butonu ile sürücü ve yolcu güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Durak Takip Sistemi Nasıl Kullanılır?

Durak Takip Sistemi Nasıl Kullanılır

N2Mobil durak takip sistemi, araçlara GPS izleme cihazları yerleştirilmesi ile aktif hale gelir. Kısa sürede kurulumu tamamlanan bu cihazlar, genellikle araçların dikkat çekmeyecek yerlerine yerleştirir. Standart kurulumda sadece izleme cihazları yerleştirilirken gelişmiş kurulumlarda GPS izleme cihazlarına ek olarak araç içi ve araç dışı kameralar, çeşitli sensörler, aracın motoruna müdahale etmenizi sağlayan eklentiler gibi pek çok aksesuar da eklenebilir.

Fiziki kurulum sonrasında N2Mobil’ın web tabanlı online kullanıcı platformuna kendi belirleyeceğiniz parola ile giriş yaparak tüm araçları görüntüleyebilirsiniz. Araç sayınız fark etmeksizin aynı şekilde kullanabileceğiniz bu platform kolay bir şekilde araçlarınıza ilişkin verilere ulaşabilmenizi, istatistikleri görüntüleyebilmenizi ve duraklara, rotaya ve hatta araçlara müdahale edebilmenizi sağlar.

Kolay kurulum ve kısa entegrasyon süreci ile öne çıkan N2Mobil durak takip sisteminde anlık olarak güncellenen haritalar yer alır. Böylece kapalı yolları, yasaklı bölgeleri, uygun olmayan durakları, yeni durakları hatta yol çalışmalarını dahi görebilirsiniz.

Tüm bu veriler sayesinde gerektiğinde mevcut güzergahı değiştirebilir, güzergaha yeni duraklar ekleyebilir, mevcut durakları güzergahtan çıkarabilirsiniz. Üstelik yapacağınız tüm değişiklikler araçlarınızın sürücüleri tarafından anlık olarak görüntüleneceği için araç sürücülerine ayrıca ulaşarak bildirimde bulunmanız gerekmez. Böylece zaman ve bütçe tasarrufu sağlamış olursunuz.

Durak Takip Sistemi Öne Çıkan Özellikleri

durak takip sisteminin özellikleri

N2Mobil durak takip sistemi, iş verimini artırmaya yönelik iyileştirmeler yapabilmeniz için kısa sürede pek çok veriyi size ulaştırması için tasarlanmıştır. Araçlarınızı ve sürücü hareketlerini anlık olarak takip etme olanağı tanıyan bu sistem, anlık konum – hız takibi, güzergah takibi, düzenli çalışmaya teşvik, ihlal bildirim ekranı, durak giriş – çıkış kontrolü ve yolcu memnuniyeti olmak üzere 6 önemli bileşenden meydana gelir. Bu süreçte işletmenizi ileriye taşıyacak adımlar atmanızda size rehberlik edecek 6 bileşeni inceleyebilirsiniz.

Anlık Konum – Hız Bilgisi

Durak takip sisteminin en önemli özelliklerinden biri olan anlık hız ve konum bilgisi, filonuzda yer alan her bir aracın o anki konumunu harita üzerinde takip edebilmenizi ve bulunduğu bölgenin hız sınırına uyup uymadığını görebilmenizi sağlar. Bu sayede sürücünün hız sınırını ihlal edip etmediğini ve güzergah dışına çıkıp çıkmadığını denetleyebilirsiniz.

Güzergah Takibi

Araçların güzergahını anlık olarak takip etmenizi sağlayan bu bileşen aynı zamanda geri ye dönük olarak kullanılan güzergahlara da ulaşmanıza yardımcı olur. Bu özellik sayesinde her bir aracın önceki güzergahlarına ulaşabilir, yeni güzergahlar belirlerken bu verilerden faydalanabilirsiniz.

Düzenli Çalışma Sistemine Teşvik

Durak takip sistemi kapsamında toplanan verilerin tamamı N2Mobil yazılımı tarafından analiz edilir ve raporlanır. Bu raporlardan faydalanarak çalışma planınızı iyileştirebilir, daha düzenli ve verimli olmasını sağlamak için adımlar atabilirsiniz.

İhlal Bildirim Ekranı

Sürücü davranışları hakkında bilgi toplamanıza da yardımcı olan ihlal bildirim ekranı sayesinde araçlarınızın güzergahtan çıkması, duraklarda beklememesi, hız sınırını aşması gibi ihlal durumlarında yazılım üzerinden anında bildirimler alırsınız. Böylece mali kayıplara neden olabilecek durumlara vakit kaybetmeden müdahale etme avantajına sahip olursunuz.

Durak Giriş – Çıkış Kontrolü

Araçlarınızın belirlenen duraklara giriş ve çıkışını gösteren bu fonksiyon sayesinde araçların durağa girip girmediğini ve durakta ne kadar süre beklediklerini görebilirsiniz. Bu veriler ışığında önlemler alarak mali kayıpları engelleyebilir, geliriniz artırabilirsiniz.

Yolcu Memnuniyeti

N2Mobil durak takip sistemi ve web tabanlı online kullanıcı platformu topladığı tüm verileri analiz ederek insan taşıyan araç filolarında yolcu memnuniyetini analiz eder. Bu sayede yolcuların hangi durumlarda memnun olmadığını tespit ederek gerekli iyileştirmeleri zaman kaybetmeden yapabilirsiniz.

Durak Takip Sistemi Avantajları Nelerdir?

durak takip sisteminin avantajları

N2Mobil durak takip sistemi, yolcu veya mal taşıyan araçlarınızı denetlemeniz için pratik bir çözüm sunar. Bu sistem sayesinde yakıt/zaman tasarrufu sağlayabilir, yolcu memnuniyetini artırmaya yönelik adımlar atabilir, güzergaha yeni duraklar tanımlayabilirsiniz. Başarılı sistem sayesinde elde edeceğiniz diğer avantajları ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Yüzlerce araçtan oluşan bir filonuz olsa dahi anlık olarak tüm araçlara ilişkin güncel verilere ulaşabilir, anında müdahale edebilirsiniz.
  • Web tabanlı online kullanıcı platformu sayesinde nerede olursanız olun araçlarınızı takip edebilir, güzergahları değiştirebilir, hatta araçlara müdahale edebilirsiniz.
  • Sürücülerin kural ihlallerini görüntüleyebilir, kısa sürede iyileştirmeye yönelik adımlar atabilirsiniz.
  • Durak takip sisteminde kullanılan GPS izleme cihazları ve diğer aksesuarlar çok kısa bir süre içinde araçlara entegre edildiği için vakit kaybetmeden sistemin kurulmasını sağlayabilirsiniz.
  • Ek aksesuarlar kullanarak gerektiğinde aracın motorunu kapatabilir, yolcuların ve sürücünün güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Durak Takip Sistemi Fiyatları

Mali kayıpları önlemek, iş verimini ve geliri artırmak gibi avantajlar sunan N2Mobil durak takip sistemi, GPS izleme cihazı, aksesuarlar ve web tabanlı online kullanıcı platformundan meydana gelir.

Paket halinde beğeninize sunulan durak takip sisteminin toplam maliyeti, filodaki araç sayısına ve tercihe dilen ek aksesuarlara göre değişiklik göstereceği için net bir rakam vermek mümkün değildir. %100 yerli üretim olması ile benzerlerinden ayrılan N2Mobil durak takip sistemi, filonuzda bulunan mal veya yolcu taşıyan araçların duraklara uğrama alışkanlıklarını öğrenmenin bütçe dostu bir yolunu sunar. Aynı zamanda filonuzu denetleme ve kontrol etme olanağı da tanıyan bu sistem sayesinde yapılan hataları kısa sürede tespit ederek gelirini artırmaya yönelik iyileştirmeler yapabilirsiniz.

Siz de durak takip sistemine sahip olmak, araçlarınızı çalışma sürecinde takip edebilmek istiyorsanız N2Mobil durak takip sistemini edinerek sunduğu ayrıcalıklardan faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Neden durak takip sistemi kullanmalısınız?

Gelişmiş teknolojik alt yapı ile beğeninize sunulan durak takip sistemi, toplu taşım araçlarına uyumludur. Durakların uygunluğunu denetleyerek güzergaha yeni duraklar eklemenize ve çıkarmanıza olanak tanıyan bu sistem toplam yolculuk sürelerini, durakta beklenen süreleri hesaplamanıza yardımcı olur. Ayrıca sistem üzerinden güzergah ihlallerini ve atlanan durakları anında görebilirsiniz.

Durak takip sisteminin faydaları nelerdir?

Durak takip sisteminin güzergahlara müdahale edebilme, gelirin azalmasına neden olan sürücü davranışlarını/ihlallerini anında tespit edebilme, yolcu memnuniyetini artırmaya yönelik önlemler alabilme gibi pek çok faydası bulunur. Dolayısıyla bu sistem sayesinde hataları tespit ederek düzeltebilir, iş verimini artırabilir, yolculara daha iyi hizmet sunabilir ve gelir artışı elde edebilirsiniz.

Durak takip sistemi aksesuarları nelerdir?

Çeşitli aksesuarlarla desteklenerek çok daha verimli hale gelen durak takip sistemine uyumlu aksesuarlar panik butonu, IButton, damper sensörü, motor blokajı, yakıt seviye sensörü, sıcaklık – nem sensörü, Blue Slim ID ve sürücü tanıma ünitesi olarak sıralanır.

Durak takip sisteminin toplam maliyeti nedir?

N2Mobil durak takip sisteminin toplam maliyeti, takip etmek istediğiniz araç sayısına göre farklılık gösterir. Bununla birlikte tercih edeceğiniz ek aksesuarlar da toplam maliyeti etkiler. Ancak genel olarak pek çok veriye kesintisiz ulaşmak imkânı sağlaması ve hataları kısa sürede tespit etmesi nedeniyle oldukça bütçe dostudur.

Durak takip sistemi bütçe tasarrufu sağlar mı?

Filoda yer alan araçların güzergah dışına çıkarak operasyonel süreci aksatması zaman kaybının yanı sıra mali kayıplara da neden olur. Bu noktada devreye giren durak takip sistemi, filodaki tüm araçların güzergaha uymasını ve durakları atlamasını engellemenize yardımcı olur.Dolayısıyla gereksiz yakıt tüketimini ve vakit kayıpları engelleyebilir, müsait yeni durakları güzergaha ekleyerek daha kapsamlı bir çalışma alanı sağlayabilirsiniz.

Call Now Button